REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polska królowa pop zaćwierkała

02.12.2011
17:05
REKLAMA
177 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nadszedł dzień, w który nie wierzyli już chyba nawet najwięksi zwolennicy Twittera. Wczoraj w tym serwisie swojego pierwszego tweeta napisała bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego show biznesu – Doda.

Mikroblogi to zjawisko, które jest z nami od dłuższego czasu, chociaż gdy na świecie biło rekordy popularności w naszym kraju nie przebiło się nawet do medialnego mainstreamu. Zanim jeszcze na Twitterze zaczęto pisać po polsku głównym ośrodkiem mikroblogwej komunikacji był Blip. I tam też właśnie swoich sił próbowało kilku polityków, na czele z Lechem Wałęsą oraz skromnych celebrytów, jak choćby kontrowersyjna Frytka. Najpopularniejszy na Blipie okazał się bloger Kominek. Gratulując tego sukcesu naszemu koledze należy jednak stwierdzić, że fakt ten wybitnie unaoczniał jak niszowym trendem były i nadal są w naszym kraju mikroblogi.

Odważną próbę popularyzacji mikrobloggingu podjęła swego czasu nasza-klasa.pl wprowadzając Śledzika. Wszyscy doskonale pamiętamy jednak jak  został on przyjęty…. Serwis starał się promować Śledzika za pomocą obecności różnego rodzaju celebrytów. Przez chwilę było nawet zabawnie, a mikroblog Krzysztofa Ibisza szybko stał się hitem polskiego internetu (choć nie wiem, czy w stylu, jaki odpowiadał nk.pl…)

Dziś bez wątpienia panuje w Polsce szał na Facebooka. Wiele osób wykorzystuje go do mikroblogowania udostępniając krótkie wpisy swoim znajomym. Zdecydowanie większe grono po prostu konsumuje treści, śledząc poczynania swoich znajomych, marek czy celebrytów na fanpage’ach. Wśród profili gwiazd najpopularniejsza jest fan strona Kuby Wojewódzkiego.

Prawdziwym serwisem mikroblogowym jest jednak Twitter – amerykański serwis, który za oceanem stał się niezwykle popularny właśnie za sprawą obecności celebrytów oraz najważniejszych polityków w kraju. Lady Gaga, Justin Bieber czy Katy Parry posiadają po ponad 10 milionów obserwujących. Może nam się nie podobać ich muzyka, ich styl, jednak to osoby, które są dziś na fali światowej popularności. I to właśnie ich wpisy przyczyniły się do szału na mikroblogi .

W Polsce w tym roku Twitter jakby zaskoczył. Ma zaskakująco dobre statystyki. Ponadto swoje konta na czas kampanii wyborczej założyło sporo polityków i kilku z nich nadal aktywnie ćwierka. Wpisy tych najważniejszych lub te najbardziej kontrowersyjne pojawiają się na stronach głównych portali informacyjnych. Wokół serwisu tworzy się naturalny szum.

Teraz do akcji wkracza Doda ze swoim kontem @DodaPoland, na którym umieszczane będą wpisy w języku polskim i angielskim. Pierwsze 24 godziny obecności przyniosły prawie 500 obserwowanych. Dla porównania – SamsungPolska ma ich ponad tysiąc, a Przemek Pająk 2500. Jednak te profile, podobnie jak i mój własny, istnieją w serwisie już od dawna i są prowadzone bardzo regularnie.

Doda zyska zapewne w krótkim czasie ponad tysiąc obserwujących. Jeśli będzie tweetować regularnie, to może przyciągnąć do serwisu wielu nowych użytkowników, jeśli tylko Twitter w kontekście polskich celebrytów trafi na stałe do serwisów plotkarskich. Posiadanie konta w tym serwisie może stać się cool, trendy i jazzy.

Bez wątpienia polskiemu Twitterowi przyda się blask polskich celebrytów. Jedna Doda popularności Twittera nie czyni, chociaż wydarzenie to może wpłynąć pozytywnie na popularność tego serwisu w naszym kraju.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA