Rozmiar ma znaczenie. Jeżeli budżet pozwala, zrób sobie kino w domu

Lokowanie produktu: Samsung

Zbliżające się duże wydarzenia sportowe to jeden z wielu pretekstów do kupna nowego telewizora. Innym może być coraz bogatsza oferta usług VOD, gdzie kinowe spektakle nieraz pojawiają się już po kilkunastu tygodniach od debiutu na afiszu. Masz sposobność na stworzenie pokoju rozrywkowego swoich marzeń? Nie wstydź się pożądać dużego telewizora, to wręcz wskazane.

18.06.2024 07.00
Rozmiar ma znaczenie. Jeżeli budżet pozwala, zrób sobie kino w domu

Z jakiegoś bliżej niezrozumiałego powodu część klientów boi się kupować telewizor o dużych rozmiarach. Być może z uwagi na fakt, że kiedyś dawno temu posiadanie pokaźnych rozmiarów odbiornika w typowym polskim mieszkaniu kojarzyło się z nowobogactwem. Czas jednak powrócić do teraźniejszości i zerwać z takimi skojarzeniami. Do telewizorów trzeba podchodzić tak, jak Amerykanie podchodzą do samochodów: im większy, tym lepszy.

Oczywiście powyższemu należy się kilka dodatkowych uwag. Jeżeli miejsce do oglądania znajduje się blisko ekranu, to nie ma sensu kupować zbyt dużego wyświetlacza - bo nie ma nic przyjemnego w rozglądaniu się po ekranie. Większy rozmiar oznacza też wyższą cenę, warto więc się zastanowić czy w danej kwocie lepiej postawić na jakość, czy na rozmiar. Należy mieć też na uwadze wyższe zużycie energii przez większy ekran i ogólną stylistykę pomieszczenia, by ekran nie dominował wizualnie w pokoju. Na tym jednak uwagi się kończą, a większy telewizor to - cóż - większa frajda.

Dlaczego warto zainwestować w telewizor o wysokiej przekątnej?

98-calowy telewizor QLED

Duży telewizor to jak prywatne kino w domowym zaciszu. Podczas oglądania filmów widz czuje się, jakby był częścią akcji, a efekty specjalne i krajobrazy wyglądają imponująco, zapewniając niezapomniane wrażenia. Nie zapominajmy o sporcie, gdzie każdy detal ma znaczenie, a wysoka przekątna ekranu pozwala dostrzec więcej szczegółów. Można z łatwością obserwować taktykę drużyn, ruchy poszczególnych zawodników, a nawet emocje na ich twarzach. To sprawia, że kibicowanie staje się jeszcze bardziej emocjonujące.

Większy ekran to lepsza widoczność z różnych części pokoju. Nie trzeba już walczyć o miejsce w pierwszym rzędzie, ponieważ każde zapewnia doskonały widok. To idealne rozwiązanie na wieczory filmowe w gronie rodziny czy przyjaciół, gdzie każdy może cieszyć się doskonałą jakością obrazu.

98-calowy telewizor QLED

Duży telewizor to także element dekoracyjny. Nowoczesne modele charakteryzują się cienkimi ramkami i eleganckim designem, który może stać się centralnym punktem każdego salonu. To nie tylko urządzenie użytkowe, ale również ozdoba, która podkreśla nowoczesny charakter wnętrza. Posiadanie telewizora o bardzo wysokiej przekątnej to zatem nie tylko kwestia rozmiaru, ale całościowej jakości doświadczenia, które przekłada się na większą przyjemność z oglądania i estetyczny dodatek do każdego domu. Jeżeli właśnie stoisz przed decyzją kupna sprzętu swoich marzeń i masz na to budżet – nie trzeba się bać wysokich przekątnych.

Wybierając duży telewizor niektórzy będą musieli zmienić przyzwyczajenia. Chcesz czy nie - czas na przejście na smart TV

Duży rozmiar telewizora nie sprawi, że obraz będzie wyższej jakości - a tylko tyle, że będzie większy. Co więcej, może się okazać, że będzie wyglądał wręcz gorzej niż na starym, malutkim telewizorze. By wykorzystać pełnię możliwości nowoczesnego telewizora, warto rozważyć odstawienie przestarzałego dekodera do kablówki i zepchnięcie go na nieco dalszy plan. A sport i filmy oglądać za pośrednictwem aplikacji, które strumieniują obraz w znacznie wyższej jakości niż większość dostawców klasycznej telewizji.

Jakość źródeł ma ogromne znaczenie, szczególnie przy dużych przekątnych. Telewizory o wysokiej rozdzielczości, takie jak 4K czy nawet 8K, wymagają materiałów w równie wysokiej jakości, aby uniknąć efektu rozmycia obrazu, który może wystąpić, gdy niskiej rozdzielczości treści są rozciągane na duży format. Dlatego też, korzystanie z serwisów VOD oferujących treści w Ultra High Definition (UHD) jest zdecydowanie zalecane. UHD zapewnia czterokrotnie większą liczbę pikseli niż standard Full HD, co przekłada się na bardziej szczegółowy i ostry obraz.

W przypadku sportu, gdzie każdy szczegół ma znaczenie, od jakości trawy na boisku po mimikę twarzy sportowców, UHD może znacząco podnieść jakość doświadczenia. Podobnie, filmy oglądane w tej jakości pozwalają dostrzec każdy element scenografii, kostiumu czy nawet subtelne efekty specjalne, które w niższej rozdzielczości mogłyby zostać przeoczone. HD w Standard Dynamic Range (SDR) na dużym ekranie może nie dostarczyć tak bogatego doświadczenia, ponieważ obraz często wydaje się mniej wyraźny i płaski.

Nowoczesne Smart TV to dostęp do nowoczesnych aplikacji i możliwość sterowania smart homr

Na dziś największe udziały rynkowe na rynku smart TV ma platforma Tizen. To ważna informacja nie tylko dla akcjonariuszy odpowiedzialnej za nią firmy - ale też wskazówka dla kupujących. Popularność platformy oznacza, że to ona ma największy priorytet dla dostawców usług VOD. Wybierając telewizor z Tizenem ma się niemal gwarancję, że najnowsze i najbardziej dopracowane aplikacje będą w pierwszej kolejności pojawiać się na telewizorze z tym systemem operacyjnym.

Skoro budujemy salon do meczów i filmów rodem z marzeń, to może warto postawić na najnowszą technologię? Mamy na myśli telewizory 8K

Wybór telewizora 8K do oglądania sportu i filmów to decyzja, która z pewnością zadowoli najbardziej wymagających miłośników obrazu o najwyższej możliwej rozdzielczości. Telewizory 8K oferują rozdzielczość cztery razy większą niż 4K, co przekłada się na osiem razy więcej pikseli niż w przypadku Full HD. To sprawia, że obraz jest niezwykle ostry i szczegółowy, nawet na bardzo dużych ekranach.

Atuty telewizora 8K są szczególnie widoczne podczas oglądania dynamicznych scen sportowych oraz bogatych w detale produkcji filmowych. Dzięki wyższej liczbie pikseli, każdy ruch, każda zmiana kadrów jest płynna i wyraźna, co jest kluczowe dla sportów takich jak piłka nożna czy wyścigi Formuły 1, gdzie szybkość i dynamika są na pierwszym planie. W przypadku filmów, wyższa rozdzielczość pozwala na dostrzeżenie subtelnych niuansów wizualnych, które mogą umknąć na ekranach o niższej rozdzielczości.

Liczba usług VOD w Polsce z sygnałem 8K = 0. Dlaczego i tak warto zainwestować w taki telewizor, jeżeli budżet na to pozwala?

Producenci telewizorów mocno przestrzelili. Liczyli na szybką popularyzację standardu 8K, a tymczasem ta postępuje bardzo wolno. W niektórych miejscach świata można się nacieszyć transmisjami w 8K z ważnych wydarzeń, są też dostępne rozmaite produkcje audiowizualne (głównie filmy przyrodnicze) w tym formacie. W mainstreamie format ten jest jednak na dziś martwy. To jednak nie oznacza, że nie warto interesować się telewizorami 8K. To niestety oznacza, że należy się interesować produktami w zasadzie tylko jednego producenta.

Samsung jako jedyny przewidział powolną ewolucję formatu 8K i nie poprzestał na zdolności technologicznej do produkowania paneli z tak wieloma mini diodami. Zainwestował też w technologię, dzięki której owe panele będą użyteczne również i w praktyce, zamiast tylko być symbolem statusu posiadacza telewizora o takiej rozdzielczości.

Telewizory Samsung Excellence Line z technologią 8K to na dziś szczytowe osiągnięcie w przetwarzaniu obrazu w produktach konsumenckich. Sztuczna inteligencja (AI) odgrywa w nich kluczową rolę, zwiększając przyjemność doświadczania sportu i filmów. Procesor AI NQ8 Gen3 jest sercem najlepszych z tych telewizorów, wykorzystującym zaawansowane algorytmy do analizy i optymalizacji obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, nawet treści nieprodukowane w 8K mogą być skalowane do wyższej rozdzielczości, zapewniając użytkownikom niesamowitą jakość obrazu na dużych ekranach.

Procesory obrazu najnowszej generacji upscale'ują obraz do 8K przy użyciu AI i GenAI

Rola AI w telewizorach QN900D jest wielowymiarowa. Po pierwsze, skalowanie AI 8K Pro wykorzystuje aż 512 sieci neuronowych do przekształcania treści do rozdzielczości zbliżonej do 8K. To pozwala na cieszenie się szczegółowym obrazem, co jest ważne zarówno podczas oglądania sportu, jak i filmów. Dodatkowo, AI w telewizorach QN900D nie tylko poprawia jakość obrazu, ale również dźwięku. A jeszcze do tego AI Motion Enhancer Pro to funkcja, która upłynnia ruch, zapewniając płynność i klarowność obrazu, co jest kluczowe dla pełnego doświadczenia emocji sportowych. Dzięki temu, nawet najszybsze akcje są wyświetlane z wysoką precyzją,

Excellence Line to na dziś jedyny sensowny wybór do stworzenia idealnego pomieszczenia do meczów i filmów

Telewizor Samsung Excellence Line QN900D to urządzenie, które oferuje znacznie więcej niż tylko najwyższą rozdzielczość obrazu 8K. Jego zalety to przede wszystkim wysoka jakość obrazu i wzornictwo, które sprawiają, że jest to wybór godny rozważenia dla każdego entuzjasty domowej rozrywki.

Po pierwsze, telewizory QN900D wykorzystują technologię Quantum Mini LED Pro która zapewnia czysty, szczegółowy i realistyczny obraz. Dzięki temu, każdy piksel jest precyzyjnie doświetlony, co jest szczególnie ważne podczas oglądania sportów, gdzie każdy detal ma znaczenie oraz filmów, gdzie głębia i bogactwo kolorów mogą całkowicie zmienić doświadczenie kinowe.

Samsung Excellence Line QN900D

Po drugie, wzornictwo Infinity Air Design minimalizuje ramki ekranu, a smukły profil telewizora tworzy wrażenie obrazu unoszącego się w powietrzu. To nie tylko wpływa na estetykę i elegancję urządzenia, ale także pozwala na j większe zanurzenie się w oglądane treści. Telewizor staje się nie tylko urządzeniem multimedialnym, ale również eleganckim elementem wystroju wnętrz.

Na koniec, warto wspomnieć o funkcjach dla graczy, takich jak obsługa 144 Hz, Freesync Premium Pro, cztery porty HDMI 2.1, niskie opóźnienia sterowania oraz Upłynniacz Ruchu 240 Hz. Te cechy czynią z QN900D świetny wybór dla osób, które oprócz oglądania sportów i filmów, cenią sobie również najwyższą jakość rozgrywki wideo.

Podsumowując, telewizor Samsung Excellence Line to inwestycja w przyszłość rozrywki domowej. Dzięki najnowocześniejszej technologii, inteligentnym funkcjom i eleganckiemu designowi, ten telewizor podnosi standard oglądania do zupełnie nowych wysokości, zapewniając wrażenia z filmów i sportu na dziś nieosiągalne na żadnym innym tego typu urządzeniu. A jakby tego było, taka wisienka na torcie - jest po prostu śliczny.

Lokowanie produktu: Samsung
Najnowsze