REKLAMA

Apple okłamał klientów? Jest problem z nowymi iPadami

Kupiłeś nowego iPada Air z czipem M2? To możesz być zawiedziony. Apple po cichu, bez mówienia nikomu, zmienił na stronie jego specyfikację na gorszą. Ot tak, po miesiącu mydlenia nam oczu. Co tu się stało?

03.06.2024 09.25
iPad Air (2024) ma gorszą specyfikację. Apple poprawił ją po premierze
REKLAMA

Po latach bez znaczących nowości w swoich tabletach, Apple ostatnio wjechał na białym koniu z kompletnie nową generacją iPadów Pro oraz Air. Ale problem w tym, że firma z Cupertino ukryła przed użytkownikami jedną dużą rzecz: tak naprawdę produkt, który sprzedaje, jest gorszy, niż podawano. Nie żartuję, to wygląda na skandal miesiąca. Albo pomyłkę roku.

REKLAMA

iPad Air (2024) ma mniej rdzeni GPU, niż wcześniej podawano

Apple wraz z własnymi czipami Apple Silicon zaczął rozróżniać swoje podstawowe modele na te, które mają po 9 i 10 rdzeni GPU, np. w laptopach MacBook Air czy komputerach stacjonarnych iMac.

Jak zauważył serwis 9to5Mac, Apple po kryjomu zmienił specyfikację nowego iPada Air M2. Początkowo reklamowano go jako posiadający 10-rdzeniowy procesor graficzny (GPU), ale teraz firma twierdzi, że ma on tylko 9 rdzeni.

Apple nie wyjaśnił tej zmiany, a powoduje to zamieszanie, ponieważ niektóre informacje na stronie nadal wspominają o 10 rdzeniach. Ponadto, jest to pierwszy raz, kiedy Apple sprzedaje chip M2 z 9-rdzeniowym GPU.

Przeczytaj więcej o najnowszych produktach od Apple:

Polska strona Apple'a nadal podaje, że chip M2 w iPadach Air 2024 mają 10-rdzeniowe GPU

Dlaczego Apple miałby coś takiego zrobić?

To dziwna sytuacja z kilku powodów. Dlaczego Apple miał reklamować 10-rdzeniowy czip, a potem, przeszło miesiąc po konferencji, wycofać się z tego rakiem (i to po kryjomu), zmieniając nagle specyfikację?

Po drugie, brak wyjaśnień i niespójność w materiałach producenta powodują dezorientację klientów - to najpewniej się wyklaruje w najbliższych dniach.

REKLAMA
ipad air 2024 apple m2 0
iPady Air M2 (2024)

Czy to duża zmiana? Dla posiadaczy iPadów Air kompletnie nie. Większość osób nie zauważy nawet, że iPad ma w bebechach przepotężny czip Apple Silicon, a nie wcześniejsze wersje Bionica znanego z iPhone’ów. Co nie oznacza, że zachowanie Apple’a jest ok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA