REKLAMA

Honor 200 Pro w Paryżu. I ja, jako portrecista. Ciekawi efektów?

Obiecywano mi, że za sprawą Honora 200 niemal każde zdjęcie portretowe będzie przepiękne. Patrząc na moją tępym narzędziem ciosaną fizjonomię i moje opłakane zdolności fotograficzne, przyjąłem wyzwanie.

17.06.2024 17.01
Honor 200 Pro
REKLAMA

Studio Harcourt to legendarna francuska marka fotograficzna, znana z tworzenia ponadczasowych portretów w charakterystycznym stylu. Założona w Paryżu w 1934 r. przez Cosette Harcourt wraz z braćmi Lacroix. Studio szybko zdobyło sławę dzięki swoim wyrafinowanym, czarno-białym zdjęciom, które łączyły techniki światła i cienia inspirowane klasycznym kinem.

REKLAMA

Historia studia Harcourt jest ściśle związana z historią fotografii i kina. W latach 30. XX wieku, kiedy kino było w szczytowym okresie "Złotej Ery", studio Harcourt stało się miejscem, w którym gwiazdy filmowe, artyści i intelektualiści chcieli być fotografowani. Ich portrety charakteryzowały się wyjątkową elegancją i klasyką, co sprawiło, że stały się one ikonami stylu.

Z biegiem lat, Studio Harcourt utrzymało swoją renomę, adaptując się do zmieniających się trendów, ale zawsze zachowując swoją unikalną estetykę. Do dziś studio kontynuuje tradycję tworzenia wyjątkowych portretów, które są nie tylko zdjęciami, ale prawdziwymi dziełami sztuki. Studio Harcourt to nie tylko fotografia, to dziedzictwo kulturowe, które przetrwało próbę czasu i nadal fascynuje swoją historią i pięknem.

To ostatnie miejsce, do którego mogłaby zajrzeć firma technologiczna. Tyle że nikt o tym nie powiedział Honorowi

Honor 200 Pro

Studio Harcourt rozszerzyło swoje artystyczne horyzonty, nawiązując współpracę z producentem telefonów. Honor, chcąc się promować na innowacji i oferowaniu użytkownikom zaawansowanych możliwości fotograficznych, zdecydował się wykorzystać jego doświadczenie we wspomnianym kreowaniu portretów. W ramach tej współpracy, Honor integruje styl Harcourt w swoich urządzeniach, oferując użytkownikom opcję robienia zdjęć, które naśladują charakterystyczne oświetlenie i estetykę, za którą studio jest znane. To połączenie pozwala na tworzenie portretów o klasycznym wyglądzie za pomocą nowoczesnych smartfonów.

Nie jest to jednak zwykły filtr rodem z Instagrama. W telefonach Honor 200 w tle działa cały dość złożony model sztucznej inteligencji. To w połączeniu z jednym z najlepszych na rynku sensorów kamery pozwala na obróbkę i analizę obrazu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu aparat już na etapie wykonywania zdjęcia jest odpowiednio ustawiony do idealnego portretu. Choć oczywiście część przetwarzania przez SI wykonywana jest jednak w ramach postprodukcji. Jak w ogóle układała się współpraca z Honorem i Harcourt?

- To wspólny wysiłek obu stron. Oni są z tradycyjnej branży. Jak przełożyć ich doświadczenie w tej sztuce na języki algorytmów? Do oprogramowania? Inżynierowie z obu stron przyglądali się wspólnie temu problemowi. Na szczęście tutaj, w Paryżu, mamy nasze europejskie centrum badawczo-rozwojowe. Dlatego mogliśmy ściślej współpracować. Potrzebowaliśmy prawie 18 miesięcy i zdecydowanie efekt końcowy to wiedza ekspercka obu stron. Przełożenie doświadczenia z klasycznej fotografii portretowej i tej wiedzy na język sztucznej inteligencji jest bardzo trudne. Myślę, że znaleźliśmy elementy, w których wspaniale się uzupełniliśmy i dzięki temu wspólnie możemy zapewnić klientom to doświadczenie

- opowiada w rozmowie ze Spider’s Web Tony Ran, prezes europejskiego oddziału Honora.

Honor 200 Pro to król fotografii portretowej. Cyfrowy asystent od Harcourt sprawia, że kompletnie nie trzeba znać się na fotografii, by uchwycić piękne zdjęcia

Honor 200 i Honor 200 Pro to telefony, które wyróżniają się na tle konkurencji zaawansowanymi aparatami fotograficznymi i eleganckim wzornictwem. Honor 200 oferuje potrójny aparat tylny z głównym aparatem szerokokątnym 50 MP (przysłona f/1,95, OIS), teleobiektywem 50 MP (przysłona f/2.4, OIS) oraz aparatem ultraszerokokątnym 12 MP (przysłona f/2,2). Z kolei Honor 200 Pro, wyposażony w podobny zestaw aparatów, dodatkowo oferuje bardzo duży czujnik H9000 1/1,3 cala, który umożliwia jeszcze lepsze uchwycenie detali i światła.

Oba modele posiadają przedni aparat 50 MP (przysłona f/2.1). Co więcej, oba telefony obsługują nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K. Honor 200 jest wyposażony w wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości FHD+, procesor Snapdragon 7 Gen 3, a także baterię o pojemności 5100 mAh. Honor 200 Pro natomiast zawiera nieco większy wyświetlacz 6,78 cala, procesor Snapdragon 8s Gen 3 i akumulator o tej samej pojemności.

Tryb portretowy Harcourt, co mam nadzieję dobrze widać na załączonych fotografiach, świetnie sobie radzi z naśladowaniem charakterystycznego oświetlenia i tonacji, które są znakiem rozpoznawczym studia. Przepięknie podkreśla detale, teksturę skóry i wydobywa subtelne niuanse światłocieniowe, co jest typowe dla portretów studyjnych.

Co więcej, tryb portretowy Harcourt nie ogranicza się tylko do estetyki. Oferuje również szereg narzędzi do edycji, takich jak regulacja kontrastu, nasycenia i ostrości, umożliwiając użytkownikom dostosowanie zdjęć do własnych preferencji. Dzięki temu, każdy może poczuć się jak profesjonalny fotograf, tworząc portrety, które będą nie tylko technicznie doskonałe, ale również będą miały artystyczną wartość i osobisty charakter.

Niestety to tryb dla głównego aparatu. Nie mogłem zrobić stylowego selfie, musiałem prosić o pomoc kumpla

Tryb portretowy Harcourt nie działa z aparatem do selfików. To oznacza, aby wykonać takie ładne zdjęcia, jedna osoba musi pozować, a druga je rejestrować (ewentualnie można się bawić ze statywami i samowyzwalaczami lub kijkami selfie). To z kolei oznacza, że niestety, ale prawdopodobnie na co dzień nie będzie dało się tego używać. Na potrzeby tego tekstu obfotografował mnie dobry kolega z innej redakcji, który również był na paryskiej premierze telefonów Honor. Dobrze, że był pod ręką, inaczej bym musiał szukać modeli. Kiedy rewolucja w selfikach?

- Na ten moment chcieliśmy zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownikom obu aparatów i wykorzystać w nich potężne możliwości sztucznej inteligencji. Będziemy nadal udostępniać bardziej interesujące funkcje, korzystając z naszego własnego silnika obrazu lub z różnych możliwości sztucznej inteligencji.Rozmawiamy dużo o trybie portretowym i paryskim studiu Harcourt, a tymczasem zbliża się Olimpiada w Paryżu. Honor 200 Pro ma jeden z najlepszych aparatów na rynku, nie tylko do portretów. Jego użytkownicy będą zachwyceni powiększonymi ostrymi, nierozmytymi, atrakcyjnymi zdjęciami z wydarzenia. Aparat w telefonie to wielozadaniowa jednostka, a my będziemy się starać spełniać oczekiwania wszystkich naszych klientów

- jak odpowiada w rozmowie ze mną Tony Ran. Pozostaje więc cierpliwie czekać.
REKLAMA

Ceny Honor 200 dla polskiego rynku prezentują się następująco:

  • Honor 200 Pro (12 GB RAM, 512 GB) - 799 euro
  • Honor 200 (12 GB RAM, 512 GB) - 649 euro
  • Honor 200 (8 GB RAM, 256 GB) - 599 euro
  • Honor 200 Lite (8 GB RAM, 256 GB) - 329 euro
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA