REKLAMA

750 TYSIĘCY osób klika teraz w banana. I ty też możesz

Poklikasz w banana i jeszcze na tym zarobisz. To nie kolejne oszustwo na Facebooku, a prawdziwa gra na platformie Steam. Co najlepsze, to najpopularniejszy tytuł w tej chwili. Bije nawet Counter-Strike’a 2.

19.06.2024 09.26
750 TYSIĘCY osób klika teraz w banana. I ty też możesz
REKLAMA

Gry typu clicker, znane również jako gry idle lub kliker, to gry wideo oparte na prostej mechanice klikania. Głównym elementem rozgrywki jest klikanie myszką lub ekranem dotykowym w celu generowania wirtualnej waluty, punktów doświadczenia lub innych zasobów.

Mogłoby się wydawać, że tego typu gry to już przeszłość, niczym pierwsze gry na iOS-a czy FarmVille. Ale nie na Steamie! Tam kontynuacja takiego "zabytku" zdobyła pierwsze miejsce wśród graczy, przebijając największe tuzy typu Counter-Strike 2. I co najlepsze, na tej grze da się zarobić grube tysiące.

REKLAMA

Oto hit Steama: Banana

Darmowa gra pt. Banana stała się niespodziewanym hitem na platformie Steam, gromadząc oszałamiającą liczbę 884 tys. graczy jednocześnie, co czyni ją 9. najpopularniejszą grą wszech czasów na platformie.

Źródło: SteamDB

Zasady gry są proste: klikasz w banana. Co trzy godziny otrzymujesz losowego banana i powiększasz swoją kolekcję

- głosi opis tytułu.

I dokładnie to tak wygląda. Klikamy w banana. Każdy klik dodaje jeden punkt do naszego wyniku. I to tyle. Rozgrywka mniej skomplikowana niż Snake na starej Nokii 3310.

Obecnie Banana ma na Steamie ocenę "Bardzo pozytywna", a 88 proc. graczy ją poleca. Mimo iż gracze jedynie klikają w banana, jej popularność jest ogromna. Obecnie walczy o numer 1. z Counter-Strike 2.

Lista najchętniej ogrywanych tytułów w chwili pisania artykułu (Źródło: SteamDB)

Dlaczego Banana jest tak popularna?

Z pozoru nudna gra posiada ukryty potencjał. Ciągłe klikanie prowadzi do pojawienia się nowych bananów, które można wymieniać lub sprzedawać na rynku Steam. Czasami pojawiają się rzadsze i cenniejsze banany, dzięki czemu klikanie może być BARDZO opłacalne. Rzadkie skórki mogą sprzedać się za setki złotych, a najdroższy kosztuje ponad 4,5 tys. zł.

Ceny bananów na Rynku Steam

Jak przekazuje serwis Polygon, twórca gry tłumaczy fenomen jej popularności tym, że jest ona legalnym "infinite money glitch" - czyli błędem w systemie, który może zapewnić nieskończone pieniądze. Minimalne wymagania sprzętowe gry przyczyniają się również do problemu botów.

Przeczytaj więcej o nietypowych grach:

Bo ten wspomniał w wywiadzie o użytkownikach tworzących "nawet 1000 kont" w celu zwiększenia szans na zdobycie rzadkich bananów. Wraz z rosnącą popularnością gry, twórcy aktualizują wygląd bananów, aby zarządzać napływem graczy i zawartością.

Viralowość Banana można tłumaczyć zarówno specyficznym internetowym humorem internetu, jak i absurdalnymi kwotami, za jakie można sprzedać wirtualne banany, co przekształca nudną grę w darmowy odpowiednik skrzynek z Counter-Strike'a.

REKLAMA

Już w momencie pisania tego tekstu, na stronie Steam gry pojawiło się ponad 20 tys. recenzji, z czego aż 18619 jest "bardzo pozytywnych". Poniżej kilka z nich:

  • Gra zmuszająca do głębszych przemyśleń. Wzruszająca produkcja. Polecam - Rafikos
  • ZA DARMO TO UCZCIWA CENA - BLU
  • Najlepsza gra na Steam na ten moment, 0 cheaterów codziennie dropi banan... coś pięknego! - Joban
  • Świetna gra psychologiczna. 9/10 Do tego jeden z lepszych SOUS-LIKE NA RYNKU prawie jak od FromSoftware - membemcej
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA