REKLAMA

Tę konsolę do gier możesz nosić na nadgarstku. Oto twój nowy gadżet

Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o zegarku z Marsjanków, który odpali twoje ulubione gry, to twój szczęśliwy dzień. Pewien internauta podzielił się swoim autorskim projektem smartwatcha, na którym można grać niczym na PSP. A to nie koniec, bo w planach jest także smartwatch z pełną obsługą Windowsa.

14.04.2024 06.30
Tę konsolę do gier możesz nosić na nadgarstku. Oto twój nowy gadżet
REKLAMA

Każdy w przedszkolu fantazjował na temat super urządzeń elektronicznych, które pozwolą na wszystko. Obecnie częściowo te fantazje już są spełnione, choćby za sprawą smartfonów. Jednak smartwatche nadal pozostają ograniczone, jako urządzenia towarzyszące telefonom.

A przynajmniej w teorii, bo w praktyce z odrobiną umiejętności programistycznych i kreatywności, ze smartwatcha można uczynić konsolę do gier.

REKLAMA

Brakuje ci kieszonkowych konsol do gier? Z pomocą przychodzi autorska, nadgarstkowa

Użytkownik serwisu Reddit, R3V3RB_7, opublikował na subforum AndroidGaming nagranie, na którym pokazuje skonstruowaną przez siebie przenośną "konsolę" do gier.

Urządzenie jest nietypowe, gdyż składa się ono ze smartwatcha oraz pada do gier. Co więcej, uruchomiona przez niego aplikacja to nie typowa gra zaprojektowana z myślą o smartwatchach, a gra Castlevania: Aria of Snow z 2003 r. na konsolę Game Boy Advance. Na filmiku R3V3RB_7 prezentuje płynną rozgrywkę z Castlevanii, którą zegarek odtwarza na pełnym ekranie.

 class="wp-image-4547043"
Źródło: Reddit / u/R3V3RB_7

Jak wyjaśnił internauta w komentarzach, choć użyty przez niego smartwatch przypomina Apple Watcha, w rzeczywistości jest to pierwszy lepszy smartwatch z Androidem, który R3V3RB_7 kupił online za 35 dol. (ok. 140 zł). Podobnie z kontrolerem, który na pierwszy rzut oka przypomina Dualsense, lecz w rzeczywistości jest to najtańsza podróbka urządzenia, która kosztowała R3V3RB_7 13 dol.

By uruchomić emulator na smartwatchu R3V3RB_7 zmienił jego oprogramowanie i posłużył się Androidem Go - dystrybucją systemu przeznaczoną na słabsze urządzenia, posiadające mniej niż 2 GB RAM.

Aktualnie R3V3RB_7 pracuje nad instalacją Windowsa na smartwatchu, jednak jego problemem jest SOC - układ scalony, który łączy w sobie wzystkie istotne elementy urządzenia. Jest on zbyt słaby, by uruchomić Windows, tak więc R3V3RB_7 pracuje nad alternatywnym rozwiązaniem.

Więcej nietypowych projektów:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Gabo_Arts / Shutterstock, Reddit / u/R3V3RB_7

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA