REKLAMA

Myszki będą miały nowy przycisk. Świat tego potrzebuje, ty też skorzystasz

Jednym klawiszem będziesz wywoływać Copilota, drugim ChatGPT. W takim natłoku generatywnej AI będą żyć wszyscy, którzy kupią najnowszego laptopa z systemem Windows 11 i pokuszą się na Logitech Signature AI Edition Mouse. Bowiem producent sprzętu peryferyjnego również wrzuca AI do swoich produktów - i to nie tylko sprzętu.

17.04.2024 11.22
Myszki będą miały nowy przycisk. Świat tego potrzebuje, ty też skorzystasz
REKLAMA

Na początku stycznia Microsoft zaskoczył entuzjastów technologii wieścią, że w przyszłych klawiaturach i laptopach klawisz menu kontekstowego zostanie zastąpiony klawiszem Copilot. W zamyśle twórców systemu Windows nowy klawisz ma wywoływać asystenta Copilot, który przyjdzie użytkownikom z pomocą tak w streszczaniu treści prezentacji, jak i obsłudze komputera.

Jak się okazuje podobne ambicje ma Logitech, który swój klawisz AI wrzuci w myszkę.

REKLAMA

Logitech prezentuje myszkę z przyciskiem do AI

17 kwietnia Logitech poinformował o uruchomieniu nowego, darmowego narzędzia: Logi AI Prompt Builder. Narzędzie to "pomaga szybciej i płynniej pisać prompty do ChatGPT Open AI", jednocześnie nie przerywając pracy. Logi AI Prompt Builder jest częścią aplikacji Logi Options+, dzięki której można zdefiniować jaki klawisz (lub ich kombinacja) wywoła narzędzie do promptowania.

To w założeniu, że nie masz specjalnej myszki z przyciskiem do AI. Bo Logitech przy okazji ogłosił oficjalne wydanie na rynek Logitech Signature AI Edition Mouse - bezprzewodowej myszy z przyciskiem AI, która wywołuje AI Prompt Builder.

Dostęp do Logi AI Prompt Builder może uzyskać każdy, kto posiada klawiaturę lub mysz firmy Logitech obsługiwaną przez angielską wersję językową aplikacji Logi Options+, w tym urządzenia z serii Logitech MX, Ergo, Signature i Studio.

REKLAMA

Jednak na nieszczęście polskich entuzjastów sprzętu Logitech i generatywnej sztucznej inteligencji, mysz Logi AI Prompt Builder dostępna jest w sprzedaży jedynie w internetowym sklepie Logitech na terenie Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Urządzenie zostało wycenione odpowiednio 49,99 dol. (ok. 204 zł) oraz 54,99 funtów (ok. 280 zł).

Kup dobrą mysz:
x-kom
Logitech MX Master 3S
x-kom
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA