REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Poradniki
  3. Rankingi

Najlepsze myszki ergonomiczne - ranking 2023

Jaka najlepsza myszka ergonomiczna? Mogą wyglądać dziwnie lub wręcz dziwacznie, ale ich kształt sprawia, że nasze nadgarstki nie "zużyją się" tak łatwo podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem. Przed wami ranking najlepszych myszek ergonomicznych.

21.10.2023
19:53
Jaka myszka ergonomiczna?
REKLAMA

Myśleliście o zakupie myszki ergonomicznej? Nawet jeśli jeszcze nie dopadły was bóle nadgarstka, to warto zabezpieczyć się na przyszłość. Myszki ergonomiczne wyróżniają się niestandardowym kształtem, który ma za zadanie zapewnić nam jak największą wygodę podczas pracy i jak najmniejsze obciążenie dłoni.

REKLAMA

Czy każdy z nas powinien wymienić myszkę o klasycznym kształcie na ergonomiczną? Nie - czasem w zupełności wystarczy ergonomiczna... podkładka pod myszkę z żelowym podparciem pod nadgarstek. W moim przypadku sprawdza się doskonale.

Nie uważam, że pionowe ergonomiczne myszki są dobrym rozwiązaniem dla każdego - żeby daleko nie szukać sam pomimo kilkukrotnych podejść po prostu nie mogę się do nich przyzwyczaić. Czasem jednak możemy nie mieć wyjścia.

Najlepsze myszki ergonomiczne - ranking 2023

Czy ergonomiczna myszka musi być droga? Nie, najtańsze modele pionowych myszek mogą kosztować zaledwie około 50 zł. Topowe modele owszem, potrafią osiągać ceny kilkuset złotych, ale na tle najdroższych gamingowych gryzoni ich cena i tak nikogo nie szokuje.

Zobacz inne artykuły o urządzeniach peryferyjnych:

Logitech MX Vertical Ergonomic - dobra myszka ergonomiczna

Logitech MX Vertical Ergonomic

Jedna z najbardziej znanych i popularnych pionowych myszek ergonomicznych. Jeśli rozmiar tej myszki jest dla ciebie za duży to zerknij na modele Logitech Lift. Cena około 400 zł.

Delux M618XSD - wypasiona myszka ergonomiczna

Delux M618XSD

Ważne, żeby myszka była nie tylko ergonomiczna, ale i wyposażona w multum ciekawych opcji? Delux M618XSD ma wyświetlacz OLED, można ją podłączyć przez BT, 2,4 GHz lub kabla, a w zestawie ma nawet podpórkę nadgarstka. Cena tego modelu to około 220 zł.

Trust Verro Ergonomic - niedroga mysz ergonomiczna

Trust Verro Ergonomic

Wyjątkowy kształt i bardzo przystępna cena. Jeśli nie chcesz inwestować dużych pieniędzy w ergonomiczną myszkę, to taki model powinien doskonale sprawdzić się na start. Cena Trust Verro Ergonomic to zaledwie około 100 zł. Naturalnie da się znaleźć tańsze pionowe myszki, ale co ich jakości pewności już nie będzie.

Microsoft Bluetooth Ergonomic - pozioma, ale ergonomiczna

Microsoft Bluetooth Ergonomic

Nie jesteś fanem pionowych myszek? W takim wypadku możesz po prostu wybrać model profilowany lub z podkładką pod kciuk (lub z jednym i drugim). Jeśli połączysz go z ergonomiczną podkładką powinieneś uzyskać dobry efekt. Cena Microsoft Bluetooth Ergonomic to około 220 zł - z podobnych konstrukcji można wymienić Genius Ergo 8200S, czy Kensington Pro Fit K72421WW.

Logitech M575 Ergo - ergonomiczny trackball

Logitech M575 Ergo
REKLAMA

A gdyby tak jeszcze bardziej ograniczyć ruchy ręką? Da się to zrobić za pomocą trackballa - ruchami myszki sterujemy za pomocą kciuka. Nie będę twierdził, że jest to rozwiązanie dla każdego, ale warto sprawdzić, czy nie sprawdzi się właśnie w twoim przypadku. Cena tego trackballa to około 250 zł.

Jeśli długa praca przed komputerem wywołuje u ciebie uczucie dyskomfortu, bądź też bóle nadgarstka, raczej nie ma się co zastanawiać i sprawdzić, czy ergonomiczny model myszki nie poprawi sytuacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA