REKLAMA

Oto najciekawsze obudowy do komputera. Wykręcone, odjechane i stylowe

Obudowa do komputera wcale nie musi być nudna. Wiedzą to również producenci tego sprzętu, którzy oprócz typowych modeli oferują również naprawdę odjechane projekty. Oto najciekawsze obudowy PC.

18.06.2023 06.04
Najlepsza obudowa do komputera
REKLAMA

Zwykle wybierając obudowę do komputera kierujemy się funkcjonalnością, potem ceną, a dopiero na końcu wyglądem. Dzisiejsi gracze i entuzjaści chcą jednak by komputer nie tylko był wydajny, ale również odpowiednio się prezentował.

Obudowy z oknem i wentylatory RGB to obecnie żadna nowość. Pora wyjść z tyranii prostopadłościanów i zainstalować komputerowe podzespoły... w jakimś innym kształcie.

REKLAMA

O ile przyzwoita obudowa do PC może kosztować od 200-300 złotych, to ceny bardziej markowych i dopracowanych konstrukcji mogą być znacznie wyższe. Nie ma co liczyć, że niestandardowe obudowy dla entuzjastów i graczy będą tańsze. Przed zakupem zdecydowanie warto sprawdzić stan konta.

Najciekawsza obudowa do komputera

Nie będziemy tu bynajmniej twierdzić, że takie obudowy charakteryzują się najlepszymi parametrami, czy też stosunkiem ceny do jakości. One mają po prostu przyciągać wzrok, a robią to w iście epickim stylu.

Azza Cube 802F

Ok, wciąż zostaliśmy przy kształtach geometrycznych, ale ten sześcian... no cóż... zwykły nie jest.

 class="wp-image-3765278"

Zmieszczą się tu nawet płyty główne formatu ATX i karty graficzne o długości do 28 cm. Azza Cube 802F kosztuje... dużo, bo ponad 1500 zł.

Thermaltake AH T200 Micro

Tym razem mamy do czynienia z kształtem bardziej zbliżonym do klasyki, ale w zdecydowanie bardziej futurystycznym wydaniu. Inspiracją była podobno budowa wojskowego śmigłowca i faktycznie coś w tym jest.

 class="wp-image-3765269"

Thermaltake AH T200 Micro dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych (nawet w różowym!) i zmieści w sobie płyty formatu micro ATX i karty graficzne do 32 cm długości. Obudowa Thermaltake AH T200 może kosztować od 600 do prawie 900 zł - warto więc rozejrzeć się za najlepszą ceną.

Azza Overdrive 807

Ta półotwarta obudowa powstała, by pomieścić co tylko dusza zapragnie, w tym zaawansowane systemy chłodzenia.

 class="wp-image-3765356"

W Azza Overdrive 807 zmieści się naprawdę wszystko - bo zarówno płyty główne E-ATX, jak i karty graficzne o długości do 40 cm. Cena zbija z nóg, bowiem producent wycenił ją na ponad 2500 zł.

Darkflash Blade-X

Jeśli uważasz, że twojemu komputerowi przyda się powiew świeżego powietrza, a nie przerobionego przez wentylatory, to nie mogłeś trafić lepiej.

 class="wp-image-3765362"

W Darkflash Blade-X zmieszczą się płyty ATX i karty graficzne o długości do 45 cm. Cena Darkflash Blade-X to niecałe 700 zł.

Case Club Portable PC Gaming Chassis

A gdyby tak zapakować komputer do... walizki, na której wieku znajduje się monitor 144 Hz? Może nie będzie to tak przenośne jak laptop, ale wszystkie podzespoły będziesz miał zawsze pod ręką.

 class="wp-image-3765380"

Takie cuda jak Case Club Portable PC Gaming Chassis można znaleźć na Amazonie w cenie prawie 3500 zł.

Na zakończenie wyjaśnię, że obudowy na zdjęciu tytułowym to nie fotomontaż, a rzeczywiste obudowy do komputerów... opartych na RaspberryPi. Te maleństwa można znaleźć między innymi na Amazonie.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA