REKLAMA

Leica zrobiła smartfona Leitz Phone 3. Telefon jak telefon, ale ten aparat jest wspaniały

Leica zrobiła swój kolejny smartfon – jest nim Leitz Phone 3. Urządzenia prawdopodobnie i tak nie kupisz ze względu na bardzo ograniczoną dostępność.

12.04.2024 05.21
Leica zrobiła smartfona Leitz Phone 3. Telefon jak telefon, ale ten aparat jest wspaniały
REKLAMA

To już trzecia generacja telefonu fotograficznego firmy. Pierwszy w historii model marki zadebiutował w 2021 roku, drugi natomiast w 2022. Trzeci model wchodzi na salony praktycznie po 1,5 roku i pewnym sensie wygląda jak propozycja z 2023 roku. W smartfonie jednak najważniejszy jest zestaw fotograficzny. Urządzenie ma tylko jeden moduł z tyłu, który jest potężny.

REKLAMA

Leica Leitz Phone 3. Fotograficzny smartfon z pojedynczym modułem

Najnowszy smartfon fotograficznej marki mimo wielkiej wyspy na aparaty na tylnej obudowie ma wyłącznie jeden aparat. Czy można by było go zmieścić na mniejszej wyspie? Z pewnością, ale wtedy nie przypominałby klasycznego aparatu. Tak jak możemy się spodziewać, nie jest to byle jaki moduł – bazuje bowiem na 1-calowym czujniku o rozdzielczości 47,2 Mpix i ma do dyspozycji autorski obiektyw Leica o ekwiwalencie ogniskowej 19 mm z przysłoną f/1.9. Aparat jest w stanie zaoferować 6-krotny zoom cyfrowy.

Ważnym elementem zestawu fotograficznego Leica Leitz Phone 3 jest oprogramowanie – aplikacja ma autorski interfejs oraz wspiera dedykowane filtry, które mają symulować wygląd obiektywów firmy Leica. Takich jak Noctilux-M 1:1,2/50 mm, Summilux-M 1:1,4/28 mm i Summilux-M 1:1,4/35, w których użytkownicy mają do dyspozycji również symulowane przysłony. Filtry wpływają na wiele elementów zdjęcia – m.in. efekt bokeh. Są też tryby Leica Vivid i Leica Enhanced. Na przodzie smartfona znajduje się pojedynczy moduł do selfie 12,6 Mpix z  przysłoną f/2.3 o polu widzenia 78 stopni.

Reszta smartfonu wydaje się natomiast bardzo standardowa. Leitz Phone 3 mimo premiery w 2024 roku nie ma na pokładzie najnowszego procesora Snapdragon 8 Gen 3, a zeszłoroczny choć wciąż wydajny układ Snapdragon 8 Gen 2. Procesor wspiera 12 GB pamięci operacyjnej i 512 GB wbudowanej przestrzeni na dane z możliwością rozszerzenia o kartę microSD 1 TB. Ekran telefonu jest spory – ma przekątną 6,6 cala i bazuje na matrycy OLED pracującej w rozdzielczości FullHD+ 2730 x 1260 pikseli z 240-hercowym odświeżaniem.

Bateria Leitz Phone 3 ma pojemność 5000 mAh. Z dodatkowych funkcji warto wspomnieć o obecności złącza audio 3,5 mm, WiFi 6, Bluetooth 5.3, czytnika linii papilarnych zaszytego pod ekranem i standardu odporności IP68. Całość działa na systemie Android 14.

Smartfon tak jak poprzednie modele nie będzie dostępny w Polsce. Ani w Europie, ani globalnie - to model ekskluzywnie dostępny w Japonii. Z pewnością omija nas sporo, chociaż tego typu sprzęty nie są dedykowane dla typowego użytkownika, a entuzjastów marki Leica – najprawdopodobniej fotografów, którzy oprócz zwykłego aparatu lubią fotografię mobilną.

Dostępne w Polsce modele typu Galaxy S24 Ultra czy iPhone 15 Pro (Max) dla nieprofesjonalnego odbiorcy wydają się bardziej rozsądne. Nie trzeba mieć bowiem większej wiedzy i doświadczenia, aby zrobić przyjemnie wyglądające zdjęcia do social mediów.

Kup dobry smartfon do robienia zdjęć:
Media Expert
Samsung Galaxy S24 Ultra
Media Expert
Media Expert
iPhone 15 Pro Max
Media Expert
REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA