REKLAMA

Sercem iPhone'a technologia od OpenAI? Apple wznawia negocjacje

Producent najbardziej znanego telefonu komórkowego na świecie nie chce zostać w tyle. Przyszłe modele iPhone’ów mają oferować funkcje związane z generatywną sztuczną inteligencją. Tylko czyją, skoro Apple nie ma swojej?

28.04.2024 07.00
Apple OpenAI iPhone
REKLAMA

Apple wydaje się być najbardziej ze wszystkich firm Big Tech zaskoczony rewolucją, jaką zgotowały OpenAI i Microsoft. Podczas gry Google, Meta i znaczna część innych wielkich informatycznych korporacji inwestują ogromne środki we własne Duże Modele SI i chwali się coraz to nowszymi rozwiązaniami, Apple o swojej GenAI mówi bardzo niewiele. Należy dodać, że skrytość leży w naturze tej firmy, więc jest całkiem możliwe, że ta zwyczajnie czeka na premierę nowych iPhone’ów, by pokazać ChatGPT, Copilotowi, Gemini i reszcie, gdzie raki zimują. Zakulisowe działania sugerują jednak coś innego.

REKLAMA

Wiemy z bardzo dobrych (choć nieoficjalnych) źródeł, że Apple prowadzi negocjacje z firmą Google, której owocem miałaby być implementacja technologii Gemini w systemie operacyjnym iOS 18. Innymi słowy, generatywna sztuczna inteligencja Google’a miałaby zamieszkać na stałe w oprogramowaniu iPhone’a. Teraz ten sam Bloomberg informuje, że rzeczone negocjacje są prowadzone również z OpenAI.

Co jeszcze słychać u Apple’a?

Google Gemini czy ChatGPT? iPhone bez technologii Apple’a, ale pod jego nadzorem

Jednym z kluczowych elementów negocjacji ma być implementacja modelu zdolnego do działania całkowicie bez pomocy chmury i w trybie offline. Apple na szczęście nie zapomniał o jednej z kluczowych zalet iPhone’a, jaką jest całkiem solidna ochrona danych i prywatności jego użytkowników. Standardowa współpraca z Google’em, OpenAI czy Microsoftem oznaczałaby konieczność udostępniania danych użytkowników zewnętrznym firmom, a Apple ponoć nie chce się na to godzić.

REKLAMA

Należy jednak pamiętać, że nawet i potężny Apple czasem idzie na ustępstwa, kiedy nie ma innego wyboru. Firma nadal nie stworzyła własnej wyszukiwarki internetowej, oferuje więc na iPhone’ach wygodny dostęp do Wyszukiwarki Google - która jak najbardziej przetwarza, rejestruje i analizuje frazy wpisywane do niej przez użytkownika. Zobaczymy co uda się wynegocjować z firmami od sztucznej inteligencji.

Oby jak najwięcej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA