REKLAMA

Windows pożyczył najlepszą funkcję z iPhone’ów. Nie musisz kupować kamerki do komputera

Windows 11 wprowadza funkcję, która kilka lat temu w okresie pandemicznych spotkań na Zoomie czy Microsoft Teams zrobiłaby furorę. Teraz wystarczy jedynie twój telefon z Androidem, kilka kliknięć i będziesz mieć działającą kamerkę internetową.

01.03.2024 16.45
Telefon z Androidem jako kamerka internetowa w systemie Windows 11
REKLAMA

Apple już chwilę temu, bo w 2022 roku, dodał opcję, która pozwala wykorzystywać aparat z iPhone’a jako kamerkę internetową komputera Mac. A co z Windowsem i Androidem? Od lat istnieją nieoficjalne rozwiązania, które wymagają pobierania aplikacji. Od teraz nie będzie to już konieczne, gdyż Microsoft właśnie zaczął dodawać najpotrzebniejszą - dla niektórych - funkcję do programu Insider.

REKLAMA

Telefon z Androidem jako kamerka internetowa

Zespół Windows Insider ogłosił rozpoczęcie wdrażania nowej funkcji na komputery z systemem Windows 11, nad którą Microsoft pracował od dłuższego czasu. Funkcja ta umożliwia użytkownikom korzystanie z aparatu ich telefonu lub tabletu z systemem Android w dowolnej aplikacji wideo na komputerze z systemem Windows 11.

Telefon z Androidem jako kamerka w Windows 11 (źródło: Microsoft)

Oznacza to, że zamiast korzystać ze wbudowanej kamery internetowej w komputerze, użytkownicy mogą bezprzewodowo podłączyć i wykorzystać aparat swojego urządzenia z systemem Android do połączeń wideo, streamingu lub innych aplikacji wymagających kamery.

Microsoft przekazuje, że dodatkowe funkcje nowej opcji obejmują możliwość przełączania się między przednią i tylną kamerą, pauzowanie strumieniowania wideo oraz korzystanie z efektów specjalnych dostarczanych przez aplikację kamery urządzenia mobilnego, takich jak HDR.

Potrzebujesz Androida z systemem 9.0 (lub nowszym) i najnowszą aplikację Link to Windows (źródło: Microsoft)

Zespół Insider przekazuje, że do włączenia tej funkcji, użytkownicy muszą upewnić się, że ich urządzenie z systemem Android ma wersję systemu Android 9.0 lub nowszą oraz że mają zainstalowaną wersję 1.24012 lub nowszą aplikacji Link to Windows na swoim urządzeniu.

REKLAMA

Przeczytaj więcej o nowościach w popularnych aplikacjach:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA