REKLAMA

Mała wielka zmiana w Mapach Google. Przestaniesz się denerwować, używając nawigacji

Widok nawigacji, choć jest nieodzowną pomocą przy każdej rodzinnej podróży (i nie tylko), potrafi zdenerwować koniecznością zajęcia całego ekranu. Google adresuje ten problem i już pierwsze wyszukanie trasy da ci wskazówki, których potrzebujesz.

28.02.2024 07.26
Mała wielka zmiana w Google Maps. Przestaniesz się denerwować, używając nawigacji
REKLAMA

W zeszłym roku Google wprowadził do swoich Map liczne zmiany, które zarówno ułatwiły korzystanie z aplikacji, zaparły dech w piersiach, jak i wywołały liczne komentarze. Jednak pośród owej plejady nowych funkcji i zmian w akcji zapodziała się jedna - czytelne wskazówki podczas nawigacji (glanceable directions).

Jak się okazuje, Google całkowicie nie zapomniał o szybkich wskazówkach dojazdu, bo te powoli wkraczają na telefony użytkowników Map Google.

REKLAMA

Czytelne wskazówki podczas nawigacji wkraczają do Map Google

Czytelne wskazówki podczas nawigacji zostały po raz pierwszy zapowiedziane w lutym zeszłego roku i adresowały dość irytujący problem: konieczność uruchomienia pełnego trybu nawigacji, by uzyskać informacje na temat najbliższych skrętów czy szacowanego czasu spędzonego na danym odcinku drogi.

Dzięki czytelnym wskazówkom podczas nawigacji użytkownicy Google Maps będą mogli korzystać z owych podpowiedzi i wskazówek nie tylko bez konieczności rozpoczęcia nawigacji - pokażą się one już na ekranie wyszukiwania najlepszej trasy pomiędzy dwoma obiektami, ale także na ekranie blokady telefonu.

Źródło: Google

Jeżeli posiadasz najnowszą wersję aplikacji Google Maps (tak na Androidzie, jak i w systemie iOS), istnieje szansa, że czytelne wskazówki podczas nawigacji są już dla ciebie dostępne. Jednak aby uzyskać do nich dostęp, musisz najpierw włączyć funkcję w ustawieniach Map Google: ikona zdjęcia profilowego -> Ustawienia -> Ustawienia nawigacji.

Według zapewnień Google'a czytelne wskazówki nawigacji mają wspierać także Live Activities w systemie iOS 16.1 lub nowszym, jednak obecne relacje użytkowników Map Google na iOS wspominają o braku owej integracji.

Więcej na temat Map Google (Google Maps):

REKLAMA

Zdjęcie główne: Diego Thomazini / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA