REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Włączysz Google Maps i się zdziwisz. Tak teraz będą wyglądać

Mimo że Mapy Google mają dość prosty wygląd - rzut ulic, budynków i terenów zielonych wraz z pinezkami reprezentującymi różne obiekty - to Google ostatnimi zmianami pokazał, że da się je zmodyfikować. I przy okazji wywołać burzę wśród użytkowników. Bowiem mapy otrzymały nową paletę barw, która powoduje mocno mieszane uczucia w gronie tych, którzy mieli okazję z niej skorzystać.

16.11.2023
10:33
Mapy Google
REKLAMA

Google Maps stale pracuje nad wdrożeniem nowych funkcji, które pozwolą wycisnąć jeszcze więcej informacji z miejsca, w którym przebywasz (albo które chciałbyś zobaczyć), czego przykład mieliśmy choćby wczoraj z nowościami, które ułatwią poruszanie się po mieście.

Teraz jednak firma skupia się na bardziej przyziemnych kwestiach, takich jak wygląd samej mapy. Ten właśnie został po cichu odświeżony i powoli wchodzi na smartfony użytkowników na całym świecie.

REKLAMA

Nowe kolory map Google już za rogiem. Podobają się?

W ostatnich dniach w serwisach X (dawnym Twitterze) oraz Reddit pojawiły się informacje o pierwszych użytkownikach, którzy otrzymali "nowe kolory map". O odświeżeniu palety barw wyświetlanej w Mapach wiadomo było już od października, kiedy to na grafikach przedstawiających nowe funkcje Map Google wspierane przez AI można było zauważyć kluczowe elementy mapy - takie jak ulice czy budynki - w innych odcieniach. Z kolei pierwsze oznaki, że Google chce odświeżyć wygląd map, były widoczne już we wrześniu.

Po lewej stronie - obecne mapy Google; po prawej stronie - nowe barwy; Źródło: Android Police

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest przekolorowanie głównych tras z koloru żółtego na niebiesko-szary, przypominający kolor nawierzchni ulic. W przypadku pomniejszych tras porzucono biel na rzecz szarości w jasnym odcieniu, a tereny zielone stały się bliższe kolorowi miętowemu. W przypadku budynków nieco stonowano odcień koloru żółtego.

Zmiany widoczne są także na dalszym widoku Map, gdzie woda oznaczona jest kolorem morskim, a tereny górskie i piaszczyste odcieniem żółci niemalże identycznym z bielą.

Zmiany obecnie widoczne są u użytkowników Map Google ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji, lecz spodziewa się, że w najbliższych tygodniach trafią one do użytkowników z całego świata.

Jak wynika z dotychczasowych relacji internatutów, nowe kolory nie przypadły do gustu znacznej części użytkowników, którzy otrzymali nową paletę barw Google Maps. Wskazują oni na "brak kontrastu" pomiędzy użytymi kolorami i zbyt "dużą jasność map", która "męczy oczy". Nielicznym użytkownikom zmiany podobają się, wskazując na "bardziej stonowane i przyjemniejsze do patrzenia" kolory zastosowane w aktualizacji.

REKLAMA

Więcej na temat Map Google:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA