REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Do Map Google wleciały przydatne nowości. Ułatwią poruszanie się po mieście

Mapy Google zostały zaktualizowane o nowe przydatne nowości. Z pewnością będziesz chcieć zaktualizować aplikację - jest kilka funkcji, które mogą pomóc w wielu codziennych sytuacjach.

15.11.2023
21:39
mapy google iphone widżety
REKLAMA

Nowości obejmują funkcje planowania - są trzy mniej lub bardziej korzystne rozwiązania, które przydadzą się nie kierowcom, a raczej podróżującym komunikacją miejską, a także tym, którzy chcą mieć dokładnie zaplanowane spotkania ze znajomymi. 

REKLAMA

Google sypnął nowościami w Mapach. Warto zaktualizować aplikację

Pierwszą z trzech nowości są poprawione wskazówki dotyczące transportu publicznego. Teraz są wyświetlane w bardziej przystępny sposób - wcześniej były schowane w opcjach, po aktualizacji będą bardziej wyeksponowane. Trasa będzie oczywiście dobierana na podstawie indywidualnych preferencji - „najlepsza trasa”, „mniej przesiadek”, „mniej chodzenia” tak samo jak wcześniej. Odświeżona wersja wskazówek powinna trafiać do aplikacji na smartfony z systemem operacyjnym Android i iOS w ciągu najbliższych tygodni. 

(źródło: Google)

Kolejna nowość dotyczy tworzenia i zapisywania listy wybranych punktów (te dostępne są w zakładce Zapisane). Aktualizacja sprawi, że jeśli udostępnimy listę znajomym - przykładowo na Messengerze - to zamiast ustalać wszelkie szczegóły dotyczące wyjazdu na czacie grupowym (co może później się zgubić w stosie innych wiadomości), będzie można utworzyć wspólną listę.

(źródło: Google)

Każdy, kto uzyska do niej dostęp będzie w stanie wybrać miejsce wyjazdu. Rozwiązanie też umożliwia reagowania na wytypowane miejsca, co może pomóc nie tylko w skomplikowanym wyjeździe za granicę, ale też przy najprostszym sobotnim wyjściu na miasto. Na przykład, miejscówka, która zyska więcej reakcji będzie finalnym miejsca spotkania. Funkcja trafi zarówno na Androida, jak i iOS.

(źródło: Google)

Ostatnią zmianą na liście jest wprowadzenie w Google Maps reakcji do zdjęć w recenzjach i opisach miejsc. Obecnie co najwyżej można zostawić łapkę w górę lub w dół po wejściu w opinie użytkowników, natomiast po aktualizacji zostawimy także reakcje - emotkę serduszka, płomienia, złożonych rąk itp. Znajdzie się to zarówno w zakładce Przegląd, w której są zdjęcia zostawione przez pracowników restauracji (lub innego miejsca), jak i w zakładce opinie, gdzie użytkownicy zostawiają swoje fotografie, na przykład jedzenia. Reakcje mają być udostępniane od dziś dla użytkowników systemów Android i iOS.

REKLAMA

Więcej o nowościach w Mapach Google piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA