REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Łącząc smartfona z Windowsem, zyskasz dodatkową funkcję. I oszczędzisz na akcesoriach

Smartfon z Androidem będzie kamerką internetową twojego komputera. Microsoft wprowadza najprostsze i najlepsze rozwiązanie.

30.11.2023
11:08
Łącząc smartfona z Windowsem, zyskasz dodatkową funkcję. I oszczędzisz na akcesoriach
REKLAMA

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem zarówno smartfona z Androidem, jak i komputera z systemem Windows 11, to nie jest ci obca aplikacja Łącze z telefonem. Dla jednych irytująca, dla innych kluczowa aplikacja, z której korzystają w ciągu dnia, aplikacja na swój sposób tworzy ekosystem imitujący ten znany z urządzeń i oprogramowania Apple.

Niezależnie czy aplikację Łącze z telefonem kochasz, czy nienawidzisz, Microsoft właśnie dał całkiem dobry powód, aby dać jej szansę. Bowiem może ona zastąpić twoją dotychczasową kamerkę internetową.

REKLAMA

Twój smartfon z Androidem jako kamera internetowa? Najprostsze rozwiązanie będzie od... Microsoftu

Używanie smartfona jako kamerki internetowej nie jest nowe. Jeżeli uważnie śledziłeś nowości w Androidzie 14, to zapewne wiesz, że jeszcze przed premierą systemu, w jego kodzie źródłowym odkryto dodanie możliwości używania telefonu jako kamery. Jednak funkcja ma trzy ograniczenia. Po pierwsze, wymaga podłączenia urządzenia poprzez kabel USB do komputera, a po drugie jest jedynie w Androidzie 14 - do którego aktualizacji nie dostało wiele popularnych urządzeń, a inne nadal oczekują na swoją kolej. Po trzecie implementacja funkcji zależy od producenta telefonu.

Jak informuje serwis Android Authority, Microsoft zaadresował ten problem poprzez własne rozwiązanie pozwalające na używanie telefonu jako kamery internetowej. W kodzie źródłowym najnowszej wersji Aplikacji Łącze z telefonem, oznaczonej numerem 1.23102.190.0, redaktorzy serwisu odkryli kod, który sugeruje, że firma pracuje nad umożliwieniem smartfonowi z Androidem przesyłania strumieniowego wideo do komputera z systemem Windows.

Odkryty przez nich kod nie zawiera bezpośredniej frazy "kamera internetowa", lecz jednoznacznie wskazuje na możliwość przekazywania w czasie rzeczywistym obrazu z aparatu telefonu na komputer. Co więcej, kod zawiera fragmenty wskazujące na możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy przednią i tylną kamerą, a także filtry, retusz twarzy, HDR, stabilizację obrazu czy tryb nocny.

Znaleziono także fragment wspominający o "auto framing", który w domyśle mógłby działać podobnie do Centrum uwagi, w urządzeniach Apple'a. Centrum uwagi sprawia, że podczas rozmowy wideo kamera skupia się na użytkowniku, wygładzając obraz i utrzymując go w centrum kadru nawet gdy ten się przemieszcza.

Co ciekawe przy okazji odkryto też treść nowych komunikatów błędów, które będzie otrzymywał użytkownik korzystający z Aplikacji Łącze z telefonem, w tym ostrzeżenie "Twoje urządzenie jest zbyt gorące" - w domyśle blokujące korzystanie z niektórych funkcji Łącza jeżeli telefon ma zbyt wysoką temperaturę.

Microsoft w odpowiedzi na prośbę Android Authority o komentarz, przesłał jedynie link do strony wsparcia Aplikacji Łącze z telefonem.

REKLAMA

Więcej na temat kamer internetowych:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA