REKLAMA

Nie trzeba płacić abonamentu. Będzie Microsoft Office 2024

Czy wykupienie abonamentu na Microsoft 365 to jedyny sposób na możliwość użytkowania najnowszych aplikacji z rodziny Microsoft Office? Na szczęście pojawi się jeszcze jedno wydanie, które będzie można mieć na własność. Oby nie ostatnie.

16.03.2024 16.00
office jak zrezygnowac jak przestac placic jak usunac konto
REKLAMA

Microsoft 365 (dawniej: Office 365) to jeden z większych biznesowych sukcesów Microsoftu w jego nowoczesnej historii. Microsoft Office - rozwiązanie w swojej kategorii rynkowo wiodące i dominujące - stał się tak dobry i użyteczny, że coraz większa liczba klientów przestała widzieć wartość w kupowaniu nowszych wersji tego pakietu biurowego.

REKLAMA

Udane zamienienie Office’a z produktu - kupowanego na własność zestawu aplikacji - w usługę okazało się biznesowym strzałem w dziesiątkę. Rozliczany w ramach miesięcznej subskrypcji Microsoft 365 stał się dla klientów dużo przystępniejszy finansowo. Łatwiej co miesiąc płacić niską kwotę niż jednokrotnie kupować bardzo drogi produkt, nawet jeśli w bilansie końcowym wychodzi wyższa kwota, a dodatkowo firmy uwielbiają w księgowości stałe i przewidywalne koszty. Miesięczna subskrypcja oznacza również stałą relację z klientem. Office za sprawą Microsoft 365 nie tylko nie stracił pozycji lidera, ale stał się jeszcze ważniejszy.

Nie zapomnij doczytać też i o tym:

Czy od abonamentu na Office nie ma ucieczki? Za sprawą niektórych klientów Microsoftu nadal będzie wybór. I Microsoft Office 2024 do kupienia

Oferta Microsoft 365 w bilansie końcowym okazała się rynkowym sukcesem, ale nie dla wszystkich dotychczasowych klientów firmy ta jest do przyjęcia. Niektóre przedsiębiorstwa z uwagi na przepisy, charakter działalności nie mogą i nie chcą korzystać z dynamicznie rozwijanej i ewoluującej usługi biurowej, nastawioną na komunikację sieciową i z chmurą. Potrzebują narzędzia kompletnego, zaprojektowanego z myślą o pracy offline, a jego aktualizacje inne niż serwisowe i te związane z bezpieczeństwem są nie tylko niepotrzebne, ale też w imię stabilności i trwałości niemile widziane.

Z uwagi na tych klientów Microsoft nigdy do końca nie wycofał z oferty klasycznych wersji Microsoft Office. Co więcej, powstanie kolejna. Już w przyszłym miesiącu w sprzedaży pojawi się pakiet Microsoft Office 2024. Produkt będzie do kupienia w ramach jednokrotnej, dożywotniej licencji. Wadą (choć dla wspomnianych przedsiębiorstw będzie to zaleta) będzie brak aktualizacji funkcyjnych. Abonenci Microsoft 365 niemal każdego miesiąca otrzymują mniej lub bardziej użyteczne nowości do aplikacji Word, Excel, PowerPoint i reszty. Użytkownicy Office’a 2024 otrzymają te aplikacje w najnowszej, bieżącej formie - ale nie będą mogli liczyć na otrzymanie planowanych na kolejne miesiące nowości.

REKLAMA

Microsoft Office 2024 otrzyma gwarantowaną pięcioletnią obsługę serwisową w ramach platform Windows 10 i Windows 11. Szczegóły wersji dla systemu macOS mają być niebawem ogłoszone, ale zapewne czas wsparcia serwisowego będzie podobny. Publiczne testy nowego pakietu mają ruszyć w przyszłym miesiącu, wkrótce potem produkt będzie dostępny już do kupienia. Ceny nie zostały jeszcze podane, ale Microsoft spodziewa się utrzymania dotychczasowych cen wersji dla użytkowników indywidualnych - ale zapowiada też niewskazane bliżej nieznaczne podwyżki cen licencji biznesowych.

Zdjęcie: monticello / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA