Teraz nikt nie wykradnie twoich haseł. Zadba o to Keeper Password Manager

Lokowanie produktu: Keeper Security

Hasła są naszą pierwszą linią obrony w pełnym zagrożeń cyfrowym świecie. Warto zadbać o to, by była jak najsilniejsza, a pomoże nam w tym menedżer haseł Keeper Password Manager.

25.03.2024 08.00
Keeper Password Manager

Dowcipy o użytkownikach ustawiających sobie za hasło trzy jedynki, bądź admin1, przeszły już do legendy. Współczesny internauta zazwyczaj wie (niestety wciąż nie zawsze), że hasło aby było dobre, musi być długie, unikatowe i skomplikowane - składać się z małych i dużych liter, a także znaków specjalnych. To wszystko sprawia, że staje się trudniejsze do złamania przez hakerów, ale niestety nie ułatwia ich zapamiętywania.

Tu z pomocą przychodzi nam właśnie menedżer haseł, który nie tylko pozwoli na ich bezpieczne przechowywanie, ale również zaoferuje wiele innych interesujących funkcji. Doskonałym przykładem jest Keeper Password Manager, który równocześnie zawiera choćby takie dodatki jak BreachWatch, który monitoruje dark web, sprawdzając, czy twoje dane nigdzie nie wypłynęły. Program możecie wypróbować za darmo, a jeśli się wam spodoba to nie przegapcie promocji i zgarnijcie 50% zniżki na Keeper Unlimited i 30% zniżki na Keeper Business.

Dlaczego warto korzystać z takich rozwiązań? Wedle danych Keeper Security 32% badanych użytkowników doświadczyło kradzieży danych logowania do mediów społecznościowych (a stąd tylko krok do kradzieży tożsamości), a 14% użytkowników kradzieży danych logowania do systemów bankowych. Nie uwierzycie, ale aż 64% badanych nigdy nie sprawdzało, czy padło ofiarą naruszenia danych. Zdecydowanie nie warto zaliczać się do tej grupy. Zobaczcie jakie funkcje oferuje Keeper Password Manager i dlaczego korzystanie z niego jest bajecznie proste.

Keeper Password Manager - jak używać i dlaczego warto?

Zacznijmy może od tego, że menedżer haseł Keeper występuje w kilku wersjach - dla użytkowników korporacyjnych, dużych firm, MSP, sektora publicznego, ale i w wersji dla wykorzystania osobistego, czy rodzinnego. W tej chwili przyjrzymy się opcji wykorzystania osobistego - Keeper Password Manager będziesz mógł wypróbować za pomocą oficjalnej strony. Za jego pomocą będziesz mógł w prosty sposób tworzyć hasła i bezpiecznie je przechowywać - i to wszystko z dowolnego urządzenia i na dowolnym miejscu.

Keeper Password Manager możesz testować za darmo przez 30 dni - do rejestracji nie jest wymagana karta bankowa. Proces trwa dosłownie chwilę i od razu możesz korzystać z manadżera w swojej przeglądarce.

 class="wp-image-4496772"

Tuż po rozpoczęciu menadżer Keeper podpowie ci dalsze kroki - możesz importować swoje dotychczasowe hasła, jak i zainstalować rozszerzenie przeglądarki, jeśli zamierzasz używać programu w ten sposób.

 class="wp-image-4496862"
Instalacja rozszerzenia w przeglądarce Google Chrome

Obsługa Keeper Password Manager jest naprawdę prosta i nawet mniej zaawansowani użytkownicy nie będą mieli z tym najmniejszego kłopotu. Wszystko ogarniemy za pomocą menu po lewej stronie, gdzie znajdziemy następujące zakładki:

  • Mój sejf - Tu możemy importować swoje hasła, jak i tworzyć oraz przechowywać nowe wpisy, katalogi oraz foldery udostępniane. Rodzajem wpisu mogą być dane logowania, adresy i kontakty, konta bankowe, akty urodzenia, bazy danych, prawa jazdy, notatki, załączniki w formie plików, karty członkowskie, ubezpieczenia zdrowotne, paszporty, dowody tożsamości, zdjęcia, a nawet licencje oprogramowania, czy nawet klucze SSH. Robi wrażenie prawda?
  • Tożsamość i płatności - W tej zakładce znajdziemy dwa wyszczególnione typy wpisów, a konkretnie dane osobowe oraz karty płatnicze.
  • Audyt bezpieczeństwa - W tym dziale możesz sprawdzić siłę swoich haseł oraz to, czy się gdzieś nie powtarzają (co zdecydowanie nie jest zalecane) oraz kiedy ostatnio były zmieniane.
  • BreachWatch - Wspomniane skanowanie dark webu w poszukiwaniu twoich danych.
  • Usunięte elementy - W tej zakładce znajdziesz wszystkie usunięte przez ciebie wpisy, jak i będziesz mógł je przywrócić. Opcja ta nie jest dostępna w wersji darmowej.

Niezbyt skomplikowane w obsłudze, prawda? Dzięki temu wszystkiemu Keeper Password Manager zapobiega włamaniom oraz chroni twoje najbardziej wrażliwe dane - no i oczywiście zwalnia z konieczności zapamiętywania haseł, co czasami jest wręcz niemożliwe.

Jeśli chodzi o dodatki (zakładka Bezpieczne Dodatki) to znajdziemy tu również KeeperChat (bezpieczna wymiana poufnych informacji), opcję bezpiecznego przechowywanie plików, a także funkcje dla bardziej wymagających, jak Keeper Family Plan, Keeper for Business, czy spersonalizowane usługi Concierge.

Możesz również używać menadżera Keeper jako aplikacji - która występuje w wersjach na systemy Windows, MacOS, Android oraz iOS. W przypadku Windows pobieramy odpowiednią wersję (64 lub 32-bitową) wersję ze sklepu Microsoft Store. Producent wyposażył ją w takie nowinki, jak możliwość logowania za pomocą Windows Hello.

 class="wp-image-4496841"
Aplikacja Keeper Password Manager

Zobacz inne artykuły o cyfrowym bezpieczeństwie:

O czym jeszcze warto pamiętać w kontekście haseł? Przede wszystkim warto korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego - nawet najlepsze hasło może wypłynąć do sieci z powodu ataku hakerskiego. Pamiętajcie więc o logowaniu dwuetapowym - najlepiej w wykorzystaniem aplikacji uwierzytelniających (Google Authenticator czy Microsoft Authenticator), czy też fizycznych kluczy U2F, takich jak popularne Yubico.

Ale Keeper Password Manager to nie jedyny produkt w portfolio firmy Keeper Security:

  • Menedżer dostępu uprzywilejowanego KeeperPAM - PAM zapewnia zarządzanie uprawnieniami dla każdego użytkownika - i to dosłownie na każdym urządzeniu z dowolnej lokalizacji. To rozwiązanie zapewnia funkcje klasy korporacyjnej w zakresie zarządzania hasłami, tajnymi wpisami i uprzywilejowanymi połączeniami.
  • Menedżer poufnych danych Keeper Secrets Manager - To oprogramowanie zapewnia między innymi bezpieczną rotację haseł. Zmiana haseł odbywa się w sposób zautomatyzowany, a dotyczy zarówno kluczy SSH, haseł do baz danych, kont Azure, AWS, czy Active Directory.
  • Menedżer połączeń Keeper Connection Manager - Zapomnij o zawodnych zabezpieczeniach VPN, bo Keeper Connection Manager to rozwiązanie typu "zero-trust", a konkretnie zdalna brama dostępowa, którą można zainstalować w dowolnym środowisku - zarówno w chmurze, jak i lokalnie. Dzięki Keeper Connection Manager dział IT może uzyskać dostęp do danych nawet przez przeglądarkę internetową.

Pamiętajcie również by skorzystać z promocji na produkty Keeper Security, a mianowicie 50% zniżki na Keeper Unlimited i 30% zniżki na Keeper Business.

Lokowanie produktu: Keeper Security
Najnowsze