Ekspert w dziedzinie cyfrowych walut z wykładem w Warszawie. Oto kolejni prelegenci Futurist of the Year 2024

Patronat medialny

Mamy przyjemność ogłosić kolejnych wyjątkowych gości, którzy dołączą do wybitnego grona prelegentów kongresu naukowego Futurist of The Year 2024. Wydarzenie organizowane jest przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika w dniach 9-11 kwietnia. Zobaczcie, z kim macie okazję się spotkać.

06.03.2024 18.41
Ekspert w dziedzinie cyfrowych walut z wykładem w Warszawie. Oto kolejni prelegenci  Futurist of the Year 2024

Już za nieco ponad miesiąc rozpocznie się interesujące wydarzenie, jakim jest Futurist of the Year 2024 - trzydniowy kongres naukowy, w którym weźmie udział wielu wybitnych ekspertów związanych z takimi dziedzinami jak nowoczesna technologia, finanse czy edukacja. Uczestnicy, którym uda się uzyskać kartę wstępu, będą mieli okazję posłuchać interesujących wykładów, wziąć udział w panelach dyskusyjnych czy warsztatach. Co zrobić, aby mieć taką możliwość? Należy zgłosić swój udział w konkursie, który jest realizowany w ramach projektu Dom Kopernika, o którym szerzej pisaliśmy w artykule poniżej:

Warto podkreślić, że termin składania zgłoszeń trwa tylko do 10 marca 2024 r.

Futurist of the Year 2024 - znamy nazwiska kolejnych prelegentów

Dr Ousmène Jacques Mandeng - ekspert Accenture w obszarze bankowości cyfrowej i fintech.

Dr Ousmène Jacques Mandeng

To założyciel i dyrektor kolegium doradztwa strategicznego Economics Advisory. Aktualnie związany z firmą Accenture świadczącą usługi w obszarze wdrożeń aplikacji finansowych opartych na blockchain, zwłaszcza w wiodących projektach z zakresu CBDC  – Pieniądz cyfrowy banku centralnego.

Jako ekspert w dziedzinie ekonomii, bankowości cyfrowej, technologii finansowych, skupia się na badaniu wpływu pieniądza cyfrowego na rynki finansowe i międzynarodowego systemu walutowego. Wcześniej, przez ponad 20 lat, pełnił funkcje na wysokich stanowiskach na rynkach finansowych oraz w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Obecnie jest członkiem gremium doradczego Bretton Woods Committe.

Podczas kongresu Futurist of The Year 2024 poprowadzi wykład pt. Pieniądz cyfrowy: większość pieniędzy jest cyfrowa, więc co nowego w pieniądzach cyfrowych?, w którym przedstawi analizę przyjęcia tokenów jako nowego formatu pieniądza w nowej infrastrukturze rynku finansowego jako metodę płatności obejmując klasyfikację pieniądza przyszłości, nowego pieniądza i walut cyfrowych.

Mgr inż. Nikola Bukowiecka - prowadzi przewód doktorski na University of Rhode Island (USA) w dziedzinie astrofizyki teoretycznej i kosmologii.

Mgr inż. Nikola Bukowiecka

Specjalizuje się w przeprowadzaniem numerycznych badań magnetohydrodynamicznych w ogólnej teorii względności (GRMHD), koncentrując się na procesach akrecji czarnych dziur. Współpracuje z Black Hole Initiative na Harvard University, łącząc teorię z obserwacjami. Jej obszar zainteresowań obejmuje fizykę, matematykę, programowanie i nowe technologie, szczególnie w naukach kosmicznych.

Nikola Bukowiecka nie tylko zajmuje się badaniami, ale również pasjonuje się naukami biologicznymi, co uskutecznia jako członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego. Ponadto, jest członkinią Rady Klimatycznej przy ONZ, gdzie jako ekspert zajmuje się wykorzystaniem technologii kosmicznych w celach poprawy klimatycznej.

Wcześniej pracowała jako fizyk w Centrum Badań Kosmicznych PAN, w Zespole Fizyki Układu Słonecznego i Astrofizyki, gdzie uczestniczyła w projekcie GLOWS (część misji kosmicznej NASA, IMAP) oraz projektowała oprogramowanie astrofizyczne w firmie Wolfram (USA). Pracowała także dla firmy Creotech Instruments S.A, rozwijając układy sterowania dla polskich satelitów, oprogramowanie dla systemów dronowych oraz planując misje kosmiczne.

Odbywała również staż w Instytucie Fizyki Plazmy im. Maxa Plancka w Greifswaldzie (Niemcy) przy reaktorze fuzyjnym Wendelstein 7-X. Jest laureatką licznych konkursów i nagród.

Wkrótce podamy szczegółowe informacje o jej wystąpieniu podczas kongresu.

Lena Nowaczek - wizjonerska studentka medycyny na renomowanym Uniwersytecie Nawarry, uosabia epitomę poświęcenia i innowacji w kształtowaniu krajobrazu opieki zdrowotnej. 

Lena Nowaczek

Lena Nowaczek rozpoczęła swoją akademicką podróż jako stypendystka ASSIST w Kingswood School w USA, kontynuując naukę w St Clare's High School w Oksfordzie. Jej pasja do innowacji w opiece zdrowotnej zakwitała na skalę światową. W obliczu wyzwań stawianych pandemii COVID-19, Lena wyłoniła się jako symbol przywództwa, kierując inicjatywą „Happiness Gives Strength”, mającej na celu złagodzenie głębokiej izolacji doświadczanej przez pacjentów pediatrycznych.

Przełomowe osiągnięcia Leny Nowaczek to udział w projekcie, który zdobył międzynarodowe uznanie, a ona sama została jedną ze 100 Globalnych Zwycięzców Rise Challenge w 2022 r., pokonując 120 000 uczestników z całego świata. Doprowadziło ją to do udziału w prestiżowym RISE Leadership Bootcamp na Uniwersytecie Chicago Booth School of Business oraz w Rhodes Trust na Uniwersytecie Oksfordzkim w 2022 r.

Jako pierwsza laureatka z Polski pozostawiła trwały ślad na globalnym krajobrazie opieki zdrowotnej, zdobywając uznanie w mediach takich jak Dzień Dobry TVN, Wysokie Obcasy i Wyborcza. Poprzez niezrównane poświęcenie, wizjonerskie przywództwo i niezachwiane zobowiązanie do katalizowania pozytywnych zmian, Lena, jako młoda naukowczyni, staje się inspiracją dla pokoleń, zachęcając do przekraczania granic, śmiałej innowacji i tworzenia trwałych zmian w swoich społecznościach i poza nimi.

Wkrótce podamy szczegółowe informacje o jej wystąpieniu podczas kongresu.

O pozostałych prelegentach wspominaliśmy również tutaj:

Patronat medialny
Najnowsze
Zobacz komentarze