REKLAMA

Call of Duty Warzone wlatuje na smartfony. Sprawdź, czy telefon sobie z nią poradzi

Call of Duty Warzone Mobile wreszcie jest dostępna na smartfonach. Już możesz pobierać mobilną wersję hitowej gry, ale lepiej sprawdź, czy spełnia wymagania techniczne.

21.03.2024 18.47
Call of Duty Warzone wlatuje na smartfony. Sprawdź, czy telefon sobie z nią poradzi
REKLAMA

Produkcja studia Activision Blizzard wreszcie trafiła na smartfony. Gra nie zastąpi dotychczasowego Call of Duty Mobile, lecz będzie po prostu kolejną produkcją. Kultowe lokacje znane z niemobilnej wersji Warzone będą dostępne na mniejszych, przenośnych urządzeniach. Co ciekawe posiadacze najnowszych iPhone'ów (oraz niektórych iPadów) będą mogli liczyć na znacznie lepsze doznania w kwestii grafiki.

REKLAMA

Call of Duty Warzone Mobile już dostępne

Dotychczas Call of Duty Mobile Warzone był dostępny tylko w wersji beta, dostępnej dla wybranych użytkowników, co służyło społeczności Call of Duty głównie do testów przeprowadzanych przed finalną premierą. Zgodnie z zapowiedzią firmy z ubiegłego miesiąca, gra zadebiutowała w sklepach z aplikacjami 21 marca 2024 r.

Gra jest dostępna zarówno na Androida (sklepie Google Play), jak i iOS oraz iPadOS (w sklepach App Store). W przypadku Androida, początkowo konieczne będzie pobranie ok. 1,5 GB z samego sklepu, ale po uruchomieniu programu będzie wymagane pobranie kolejnych 5 GB. W przypadku systemu iOS, początkowo będzie trzeba pobrać ok. 3,90 GB, a reszta  (ok. 3,3 GB) zostanie pobrana dopiero po uruchomieniu gry.

Jeśli chodzi o wymagania techniczne, to jeśli posiadasz bardzo starego smartfona, nie powinieneś mieć problemu z wydajnością. W przypadku telefonów z systemem Android, wymagana będzie co najmniej 4 GB pamięci operacyjnej oraz procesor Snapdragon 720G lub lepszy (z grafiką Adreno 618). To układ z 2020 r., który trafiał do średniaków ponad 3 lata temu, więc jeśli masz procesor Snapdragon z serii 7 lub 8 (MediaTek seria 7000 lub 9000), nie powinieneś mieć większych problemów z wydajnością.

Co ciekawe, jakość obrazu w grze Call of Duty Warzone Mobile ma się dostosować lepiej, im więcej czasu spędzamy grając. Użytkownik ma do dyspozycji ograniczoną liczbę ustawień graficznych – większość osób zobaczy ustawienia średnie i wysokie (budżetowe smartfony ze słabszymi układami będą oferowały tryby niskie i minimalne). Jest też opcja ustawienia maksymalnej liczby klatek na sekundę – co może przydać się, jeśli nie potrzebujemy najwyższej płynności, a chcemy oszczędzić baterię, nie rezygnując z gry.

W przypadku telefonów iPhone wszystkie wspierane urządzenia (wymagany jest bowiem system iOS 16 lub nowszy) powinny zapewnić bardzo wysoką wydajność przy dobrej jakości obrazu, natomiast najnowsze iPhone'y 15 Pro z układami A17 Pro (oraz iPady z układami M1) mają dedykowany tryb "Peak Graphics", który pozwala na grę w rozdzielczości 2K przy ulepszonych teksturach, oświetleniu, odległości renderowania. Zresztą co się dziwić – urządzenia te potrafią uruchomić produkcje wzięte z konsoli typu Resident Evil 4.

Jeśli chodzi o grę, to do dyspozycji otrzymujemy kultowe mapy typu Verdansk oraz Rebirth Island. Konsolowi i komputerowi gracze Call of Duty Warzone i Modern Warfare III mogą przenieść zawartość nabytą w "oryginalnych" produkcjach do Call of Duty Warzone Mobile (i na odwrót). Wystarczy, że zalogujemy się do tego samego konta Activision.

Więcej o grach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
NAJLEPSZE SMARTFONY
MediaExpert
Galaxy A55 8/128GB 5G
MediaExpert
iPhone 15 Pro 128GB 5G
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA