REKLAMA

Epic Games Store otwiera sklep na telefony. Nadchodzi koniec dominacji Apple'a i Google'a

Czy to koniec hegemonii App Store? Epic Games Store, jeden z najważniejszych sklepów z grami, oficjalnie zadebiutuje na iPhone’ach i urządzeniach z Androidem. Zasady sklepu, które już zostały opublikowane z pewnością kuszą deweloperów.

21.03.2024 08.06
Epic Games Store otwiera sklep na telefony. Nadchodzi koniec dominacji Apple'a i Google'a
REKLAMA

Epic Games Store wystartował w grudniu 2018 roku i od tamtej pory zaskarbił sobie serca wielu graczy. Połączenie czasowej ekskluzywności dla niektórych tytułów i regularne rozdawnictwo darmowych gier (m.in. GTA V) zaowocowało dynamicznym wzrostem popularności platformy.

REKLAMA

Teraz Epic Games chce pójść o krok dalej i otworzyć sklep na urządzeniach mobilnych, korzystając z fali zmian na rynku – w Unii Europejskiej Apple został zmuszony do zaakceptowania alternatywnych sklepów z aplikacjami i grami na iOS-ie, a Android od dawna oferuje taką możliwość.

Epic Games Store na iOS-ie i Androidzie

Epic Games Store, znany dotychczas z komputerów z Windowsem, macOS-em i Linuxem, w tym roku trafi na smartfony. Użytkownicy Androida i iPhone’a będą mogli po raz pierwszy pobierać gry ze sklepu Epic Games Store.

Epic stawia, jak przekazuje firma w notce prasowej, "na uczciwe traktowanie twórców gier", oferując im większy udział w zyskach (88 proc. zamiast standardowych 70 proc.). Co więcej, deweloperzy mogą korzystać z własnych systemów płatności i zatrzymać nawet 100 proc. dochodów.

Dokładna data uruchomienia mobilnego EGS nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że nastąpi to w 2024 roku. EGS na iPhone’y najpewniej będzie dostępny tylko w Europie, co jest wynikiem unijnych regulacji. Użytkownicy Androida, przyzwyczajeni do bogatej oferty alternatywnych sklepów, z pewnością chętnie sprawdzą nową propozycję.

Na razie poznaliśmy jedynie wizualizację aplikacji, która może jeszcze ulec zmianie. Pozostaje nam czekać na więcej informacji od Epic Games.

Poznaj więcej growych nowości na Spider's Web:

Sklep Epica na iOS-ie to powrót Fortnite'a

Epic na wizualizacji najprawdopodobniej ujawnił już kilka tytułów, które trafią do sklepu. Na szczególną uwagę zasługują dwa z nich:

  • Rocket League Sideswipe – mobilna wersja popularnej gry łączącej samochodziki i piłkę nożną, dostępna obecnie w App Store
  • Fortnite – powrót kultowej gry typu battle royale, która zniknęła z App Store po konflikcie Epic Games z Apple'em
REKLAMA

Powrót Fortnite’a na iPhone’y to z pewnością jeden z najważniejszych aspektów debiutu EGS na iOS. Popularna gra battle royale z pewnością przyciągnie wielu graczy do nowej platformy.

Wejście Epic Games Store na rynek mobilny będzie wydarzeniem, które może znacząco zmienić układ sił w świecie gier mobilnych. Ogromny wybór gier, kuszące warunki dla deweloperów i powrót Fortnite’a na iPhone’y – to wszystko sprawi, że App Store może się bać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA