REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Epic Games Store jest już otwarty. Konkurentowi Steama brakuje w zasadzie wszystkiego

Platforma cyfrowej dystrybucji Epic Games Store właśnie została otworzona. Wirtualny sklep z licencjami na gry wideo jest przyjemny dla oka, ale pod względem funkcji oraz możliwości znajduje się lata świetlne za Steamem. Przed Epic Games jeszcze długa droga, jeżeli poważnie myślą o zagrożeniu pozycji Valve.

07.12.2018
9:40
Epic Games Store jest już otwarty. Steam nie ma się czego obawiać
REKLAMA
REKLAMA

Epic Games Store to trochę taki Tidal branży gier. Twórcy platformy obiecują korzystniejsze warunki dla sprzedających, zabierając im zaledwie 12 zamiast 30 proc. od transakcji. Nowy sklep jest przedstawiany jako miejsce „od producentów dla producentów“. W podobny sposób Jay-Z promował Tidala. Jednak tak jak nowy program do strumieniowania muzyki nie zagroził Spotify, tak wątpię aby Epic Games Store sprawiło, że włodarze Steama nie zmrużą oka w nocy. Na ten moment istnieje przepaść między ofertami obu platform.

W ofercie Epic Games Store znajduje się raptem garstka gier wideo. Łącznie kilkanaście tytułów.

 class="wp-image-852167"

Na ten moment w EGS możemy bezpłatnie pobrać lub kupić Fortnite’a, Hades, Ashen, Hello Neighbor: Hide and Seek, Shadow Complex, Unreal Tournament oraz Genesis: Alpha One. Transakcje zawierane przez użytkownika z Polski mogą być finalizowane przy pomocy karty płatniczej, Paysafecard (dodatkowe koszta w wysokości prawie 7 proc!) oraz PayPala. Gry pobiera się oraz uruchamia za pomocą zmodyfikowanej wersji launchera Fortnite.

Sklepowi brakuje podstawowych funkcji znanych z platformy Steam. Na przykład grup dyskusyjnych, zakładek z modami czy miejsc na poradniki społeczności. Sklep Epic Games jest surowy i nie oferuje wiele ponad możliwość pobrania kilku gier. Kolejne pojawią się niebawem, ale portfolio nadchodzących tytułów również nie powala. Najciekawszą ofertą wydaje się na ten moment Hades od twórcy Bastiona oraz Transistora.

Epic zdaje sobie sprawę, że nie może bezpośrednio walczyć ze Steamem. Dlatego kusi grami za darmo.

 class="wp-image-852173"
REKLAMA

Pierwszą grą możliwą do pobrania bez dodatkowych opłat będzie Subnautica. Jej darmowy debiut został zaplanowany na 14 grudnia 2018 r. Po dwóch tygodniach gra ponownie stanie się płatna i trzeba będzie ją kupić na własność. Do biblioteki dodamy za to wymagającą grę zręcznościową Super Meat Boy, w którą również będziemy mogli grać przez dwa tygodnie.

Taki system dwutygodniowego ogrywania komercyjnego produktu za darmo na potrwać do końca 2019 r. Nie jestem przekonany, czy do dobry sposób szukania klientów, którzy zostawią w sklepie swoje prawdziwe pieniądze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA