REKLAMA

Allegro wchodzi na nowy rynek. Polscy sprzedawcy właśnie zyskali ogromną szansę

Allegro ogłosiło wejście na słowacki rynek. To przede wszystkim dobra informacja dla sprzedawców z Polski, którzy działają na polskiej platformie e-commerce.

18.03.2024 17.22
Allegro wchodzi na nowy rynek. Polscy sprzedawcy właśnie zyskali ogromną szansę
REKLAMA

Wydaje się, że Allegro nie zwalnia tempa w kwestii ekspansji i podbijania zagranicznych rynków e-commerce. Niespełna rok temu firma wywodząca się z Poznania postanowiła wejść na rynek Czeski, a teraz przyszedł czas na kolejnego z południowych sąsiadów Polski – Słowację. Platforma zakupowa już działa na domenie Allegro.sk – jest to już druga zagraniczna domena Allegro (obok Allegro.cz).

REKLAMA

Allegro wkracza do Słowacji. Polacy mają duże oczekiwania

Wejście Allegro do Słowacji sprawi, że polscy sprzedawcy zyskają nowe możliwości eksportowe. Będą mogli sprzedawać swoje produkty nie tylko w Polsce, ale także na słowackim rynku. Allegro zadba o sprzedawców korzystających z platformy – polskie firmy, które zdecydują się na sprzedaż na tym rynku, mogą korzystać z dobrze znanych rozwiązań. Do dyspozycji jest międzynarodowa wysyłka z Allegro Smart! wraz z usługą "Wysyłam z Allegro".

Dostawy z Polski do Słowacji będą realizowane przez partnerów Allegro, takich jak DPD, DHL oraz Packeta. Sprzedawcy mogą też skorzystać z usługi One Fulfillment by Allegro, która wykonuje większość obowiązków za sprzedającego – magazynowanie produktów, pakowanie, obsługa zapytań klientów wraz ze zwrotami produktów oraz realizowanie natychmiastowych wysyłek.

(źródło: Allegro)

Wygląda na to, że Allegro ma duże oczekiwania względem rynku słowackiego. Ten został mocno przeanalizowany – z badań przeprowadzonych przez Perfect Crowd wynika, że blisko połowa (badanych) Słowaków wie, czym jest Allegro. Wiele konsumentów w Słowacji preferuje zakupy online ze względu na korzystniejsze oferty w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi, zwracając uwagę na centy, koszt wysyłki czy dostępność bezpłatnej dostawy.

Jak wynika ze zrealizowanego przez nas badania, blisko połowa Słowaków wykazała się wspomaganą znajomością marki Allegro. To obiecujący punkt wyjścia z naszą ofertą na rynek, na którym 77% badanych już korzystało z zakupów w modelu marketplace. Co więcej, ankietowani deklarują otwartość na poznanie i przetestowanie Allegro: 82% Słowaków zamierza odwiedzić naszą domenę, a 79% jest zainteresowanych zakupami na naszej platformie

- zaznaczył Matthias Frechen, Chief Commercial Officer w Allegro.

Słowacy otrzymali znane z Polski rozwiązania typu Allegro Protect, gwarancję najniższej ceny czy nielimitowane dostawy i darmowe zwroty z pakietem Allegro Smart!. Co ważne, polscy sprzedawcy również są otwarci na zagraniczne rynki. Wiele sprzedawców działających na terenie kraju nad Wisłą rozważa sprzedaż transgraniczną (lub już się tego podjęła) – aż 60 proc. ankietowanych prowadzi sprzedaż za granicą.

Wnioski z raportu potwierdzają nasze własne spostrzeżenia. Polscy przedsiębiorcy chętnie poszukują nowych klientów za granicą. Dlatego też jako Allegro pragniemy ułatwić im wyjście z ofertą na nowe rynki - odpowiadamy na wyzwania najczęściej wskazywane przez sprzedających, zapewniając im narzędzia niezbędne do handlu w modelu cross-border

- podkreśla Matthias Frechen.
REKLAMA

Więcej o platformach zakupowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA