REKLAMA

Allegro pokazało liczby. Automaty paczkowe biją rekordy

Automatowa ekspansja trwa. W niedługim czasie Allegro powiększyło liczbę dostępnych maszyn do odbioru paczek.

15.03.2024 10.42
Allegro pokazało liczby. Automaty paczkowe biją rekordy
REKLAMA

W podsumowaniu swoich wyników Allegro poinformowało, że ma już ponad 3,5 tys. automatów paczkowych One Box. Ich popularność przełożyła się na trzykrotnie większe wykorzystanie niż rok wcześniej – zaznacza grupa.

REKLAMA

Dodajmy, że pod koniec września Allegro pochwaliło się przekroczeniem bariery 3 tys. maszyn. Wówczas w Krakowie stanęło 3001 urządzenie i to wyjątkowe. Zostało ozdobione drewnianą rzeźbą nawiązującą stylem do dzielnicy, w której zostało postawione – czyli Kazimierza.

Allegro potrzebowało dwóch lat, żeby dobić do 3 tys.

Teraz wystarczyło raptem kilka miesięcy, by dołożyć 500 nowych maszyn

Wprawdzie grupa nie zdradza, ile urządzeń planuje postawić w najbliższych miesiącach, ale trudno spodziewać się zahamowania, skoro inni przyspieszają. A poza tym Allegro na brak klientów nie narzeka. Z podsumowania wyników dowiadujemy się, że liczba aktywnych kupujących na Allegro w Polsce wzrosła siódmy kwartał z rzędu, osiągając poziom 14,6 mln na koniec 2023 r. Do tego Allegro Smart! jest najpopularniejszym programem lojalnościowym. Jest komu dostarczać paczki.

Z naszych badań wynika, że przywiązanie kupujących do Allegro idzie w parze z częstotliwością zakupów. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej ktoś u nas kupuje, tym bardziej staje się lojalny. (…) Więcej niż co trzeci Polak i Polka są aktywnymi kupującymi na Allegro. Także co druga polska firma robi zakupy na naszej platformie

– komentuje Roy Perticucci, prezes Allegro.

I pewnie to przywiązanie może sprawić, że ktoś wybierze maszynę Allegro, a nie konkurencji, jeśli będzie mieć w swojej okolicy.

Na Spider's Web piszemy o nowościach na Allegro:

Allegro ma kogo gonić. Według niedawnych raportów Allegro ma 9 proc. udziału i zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby automatów paczkowych w kraju. Na drugim miejscu jest DPD, który ma 16 proc. rynku, a niekwestionowanym liderem pozostaje inPost – z 57 proc.

Z szacunków wynikało, że w grudniu 2023 w całym kraju mieliśmy ok. 38 tys. automatów. Prognozuje się, że do końca 2024 liczba ta wzrośnie do 45 tys. Zapewne lada moment mniej ważne przestanie być to, czy automat jest blisko (bo będzie) tylko jakie dodatkowe funkcje zacznie oferować.

REKLAMA

I np. Allegro już wcześniej wdrożyło opcję Swap&Go

W automatach Allegro we wskazanej skrytce można zostawić rozładowaną i wziąć naładowaną baterię w ciągu 30 s. I chociaż póki co to usługa skierowana przede wszystkim do kurierów na rynku dostaw oraz pracowników w ramach flot firmowych, to tak naprawdę korzystają wszyscy. Dostawcy nie muszą obawiać się, że rozładuje im się w trasie bateria i przesyłka się opóźni, a co za tym idzie nie muszą rozważać przesiadki na kopcące spalinami pojazdy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA