REKLAMA

Nowa opcja w OLX. Ta funkcja zmienia zasady kupowania

OLX szybko reaguje na zarzuty UOKiK. Nowa funkcja zmienia zasady kupowania. Opcji jest więcej, ale trzeba pamiętać o własnym bezpieczeństwie.

28.02.2024 10.49
olx oszustwo scam
REKLAMA

W mailu przesłanym użytkownikom OLX informuje o zmianach w sposobie dokonywania zakupów. Na stronie danego ogłoszenia zamiast przycisku „Kup z przesyłką OLX” znajduje się opcja „Kup”.

REKLAMA

Skąd ta zmiana? To efekt działań UOKiK

Przypomnijmy – urząd zakwestionował praktyki serwisu. Zarzuty dotyczyły pakietu ochronnego, usługi serwisowej oraz opcji sortowania wg najtańszych produktów. Ta pierwsza opcja sugerowała, że jeśli kupiony przedmiot dotrze uszkodzony, wówczas kupujący ma prawo liczyć na zwrot. Tymczasem dotyczyło to tylko niedostarczenia rzeczy albo wysłania towaru innego niż opisany.

Z kolei kwestia usługi serwisowej dotyczyła tego, że „architektura serwisu OLX nie odzwierciedlała postanowień regulaminu, zgodnie z którymi zakup przedmiotów możliwy jest również w drodze indywidualnych ustaleń między stronami transakcji”.

Właśnie to teraz OLX zmienia

Po wciśnięciu przycisku „Kup” użytkownik zobaczy dwie opcje zakupowe. Będzie mógł ustalić, czy chce kupić z przesyłką OLX, czy też woli otrzymać „możliwość skontaktowania się ze sprzedającym poprzez wiadomość na czacie lub telefon (jeżeli sprzedający udostępnił swój numer) w celu ustalenia warunków transakcji”.

Więcej o sklepach internetowych przeczytasz na Spider's Web:

Warto pamiętać, że usługa „przesyłka z OLX” w dużym stopniu chroni użytkowników. Pieniądze przekazywane są sprzedającemu dopiero wtedy, gdy potwierdzi się, że z dostarczoną paczką jest wszystko w porządku. Do czasu odebrania i akceptacji transakcji pieniądze zabezpiecza operator płatności PayU.

Po interwencji UOKiK OLX zobowiązał się, że „w przyszłości na stronie z wynikami wyszukiwania będzie można poznać łączną cenę towaru z wynagrodzeniem za Usługę Serwisową, a także posortować towary po tej łącznej cenie”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA