REKLAMA

ZTE pokazało Libero Flip. Da się zrobić składany smartfon za 1000 zł. W Polsce byłby hitem

ZTE wprowadziło na rynek składany telefon ze średniego segmentu cenowego. Jednocześnie pokazując, że można zrobić naprawdę taniego składaka. Gdyby tyle kosztował w Polsce, mielibyśmy hit.

21.02.2024 13.30
ZTE pokazało Libero Flip. Da się zrobić składany smartfon za 1000 zł. W Polsce byłby hitem
REKLAMA

Zagraniczne rynki – szczególnie w krajach azjatyckich mają to do siebie, że można zakupić tam elektronikę w naprawdę korzystnych cenach. Wiele popularnych marek telefonów (i innego sprzętu) wywodzi się właśnie z Dalekiego Wschodu. Przez najróżniejsze względy producenci i sklepy mogą pozwolić sobie na ceny, których nie zobaczymy w Europie. A szkoda, bo nowy ZTE Libero Flip w cenie 1000 zł byłby łakomym kąskiem.

REKLAMA

Zrobili składany smartfon za 1000 zł. To najtańszy tego typu telefon w historii

Omawiany składany telefon to ZTE Libero Flip. Urządzenie właśnie trafiło na japoński rynek i jest dostępne m.in. u operatora Y!mobile w przedsprzedaży. Smartfon w Kraju Kwitnącej Wiśni można nabyć za 39 800 jenów, co stanowi równowartość ok. 1030 zł. Fakt faktem w Japonii ceny na półkach sklepowych nie są tymi finalnymi i do kwoty dochodzi jeszcze podatek za sprzedaż w postaci 10 proc., natomiast wciąż wtedy by kosztował nieco ponad 1130 zł.

Standardowa kwota urządzenia poza przedsprzedażą to 63000 jenów (ok. 1600 zł), natomiast cena przedsprzedażowa sprawia, że mamy do czynienia najtańszym składanym telefonem w historii. Gdyby urządzenie w takiej cenie byłoby dostępne w Polsce, to ZTE najprawdopodobniej zdobyłoby podium popularności w segmencie telefonów składanych.

Urządzenie w swojej cenie oferuje naprawdę wiele. Przede wszystkim ZTE Libero Flip ma na pokładzie 6,9-calowy składany ekran OLED pracujący w rozdzielczości FullHD+. W środku wyspy na aparaty znajduje się zewnętrzny 1,43-calowy ekran LCD o rozdzielczości 466 x 466 pikseli – no ale gdzieś producent musiał poczynić oszczędności. Sercem telefony jest Snapdragon 7 Gen 1 wspierany 6 GB RAM i 128 GB wbudowanej przestrzeni na dane.

Kwestia aparatów została rozwiązana raczej kompromisowo: na tyle w wielkiej wyspie mamy dwa moduły: główny 50 Mpix oraz 2 Mpix jednostka do mierzenia głębi ToF, czyli raczej taki wypełniacz. Z przodu natomiast znajduje się 16-megapikselowy aparat do selfie. Całość zasila bateria 4310 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 33 W po kablu.

Kup składane telefony dostępne w Polsce
Allegro
Samsung Galaxy Z Flip 5
Allegro
Motorola Razr 40 Ultra

ZTE Libero Flip jest bardziej konkurentem dla Motoroli Razr 40, niż dla Galaxy Z Flipa 5 czy Motoroli Razr 40 Ultra, ale i tak robi wrażanie, że w telefonie za równowartość ok. 1000 zł producent zdołał wrzucić składany ekran. Premiera telefonu na naszym rynku w takiej kwocie to raczej marzenie ściętej głowy, natomiast miło by było zobaczyć więcej telefonów składanych w segmencie cenowym 2000 – 3000 zł.

REKLAMA

Więcej o składanych telefonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA