REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Koniec ze spamem na WhatsAppie. Tym sposobem zablokujesz natrętne wiadomości

WhatsApp właśnie stał się znacznie bezpieczniejszym komunikatorem internetowym. Twórcy wprowadzili opcję na superszybkie i łatwe blokowanie nieznajomych dwoma kliknięciami – nawet nie musimy wchodzić w czat.

12.02.2024
15:45
sms-oszustwo-pgnig-spam
REKLAMA

Spam to realny problem mediów społecznościowych. Boty i tzw. fejkowe konta potrafią przyprawić o ból głowy i czasem jedynym rozsądnym podejściem jest blokowanie takich wiadomości. Szczególnie że osoby stojące za tymi kontami najczęściej nie mają dobrych intencji i zdarza się, że wiadomości zawierają niebezpieczne linki, mające na celu kradzież pieniędzy lub pozyskanie danych osobowych. Dlatego każda dodatkowa opcja radzenia sobie ze spamem jest na wagę złota.

REKLAMA

WhatsApp pomoże ci pozbyć się natręta. Dwa kliki i zablokowany

W miniony weekend twórcy WhatsAppa zrobili ogromny ukłon w stronę użytkowników, którzy dwoma klikami będą mogli zablokować spamowe wiadomości. Wcześniej, aby zablokować potencjalnego oszusta (lub nieznajomego, z którym nie chcemy rozmawiać) trzeba było wejść do aplikacji, potem otworzyć czat i w opcjach wyszukać odpowiednie ustawienie.

W momencie, gdy tego spamu mieliśmy więcej, to blokowanie stawało się uciążliwe. Teraz się to zmienia i dzięki specjalnej aktualizacji cały proces ogranicza się do dwóch klików. Gdy na ekranie blokady pojawi się powiadomienie z wiadomością od oszusta, to na smartfonie z Androidem pojawi się przycisk "zablokuj". Wystarczy, że klikniemy guzik i otworzy nam się okno z opcją z możliwości zgłoszenia konta – tam trzeba będzie tylko potwierdzić chęć nałożenia blokady.

Na smartfonach Apple iPhone trzeba wykonać jeden dodatkowy krok, a mianowicie przytrzymać wiadomość w centrum powiadomień, aby uzyskać dostęp do przycisku blokowania. To wciąż znacznie prostsze niż szukanie opcji blokady w opcjach czatu. Aktualizacja sprawia, że tak naprawdę nie trzeba będzie wchodzić do aplikacji, aby kogoś zablokować.

To ewidentny ukłon w stronę użytkowników, który pozwala zaoszczędzić trochę czasu na blokowaniu nieznajomego lub oszusta. Opcja blokady dwoma kliknięciami będzie pojawiała się wyłącznie w wiadomościach od nieznajomej osoby. Nie będzie dostępna przy powiadomień od osób, z którymi wcześniej pisaliśmy.

REKLAMA

Więcej na temat WhatsAppa przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA