REKLAMA

Apple mówi, że akumulatory w iPhone'ach są teraz wytrzymalsze. W Cupertino doszło do cudu

Apple po cichu sprawił, że akumulator w iPhone'ach 15 wytrzyma znacznie dłużej. Jeżeli wcześniej narzekałeś, że umykają ci procenty kondycji baterii, to iPhone 15 ma rozwiązywać problem

21.02.2024 08.57
iphone-15-pro-max-cena-czesci
REKLAMA

Ile razy wymieniałeś baterię w swoim iPhone’ie? Niektórzy moi znajomi już przeszli drugą operację w starszych modelach. Ale dla osób, które reagują alergicznie na to, że kondycja akumulatora spada błyskawicznie do granicznego poziomu 80 proc., jest dobra informacja. Problem jedynie w tym, że trzeba mieć którykolwiek smartfon z serii iPhone 15, aby się z niej cieszyć.

REKLAMA

Apple ulepszył baterię w serii iPhone 15

Minęło prawie pół roku od premiery iPhone’ów 15, a dopiero teraz dowiadujemy się, że wytrzymałość akumulatora w iPhonie jest teraz dwukrotnie większa niż wcześniej. Co to znaczy?

Apple ogłosił, że po ponownym przetestowaniu baterii we wszystkich modelach iPhone'a 15, spełniają one teraz wyższe standardy. Oznacza to, że baterie w iPhone'ach 15, 15 Plus, 15 Pro i 15 Pro Max są zaprojektowane tak, aby zachować 80 proc. swojej pierwotnej pojemności (umowna granica między używalną baterią, a koniecznością jej wymiany) aż do 1000 pełnych cyklach ładowania w idealnych warunkach.

iphone 15 pro max iphone 15 pro iphone 15 plus iphone 15 2
Cała linia iPhone'ów 15

Jest to dwukrotne więcej w stosunku do 500 cykli ładowania, które były standardem w starszych modelach iPhone'ów. Teoretycznie, idąc za tym, co przekazuje Apple, bateria najnowszego iPhone’a 15 może utrzymać użyteczną sprawność o rok czy dwa dłużej, niż twój poprzedni iPhone. Jeżeli użyteczność baterii iPhone’a 13 spadła ci po dwóch latach poniżej 80 proc., to możesz się spodziewać, że najnowsza generacja wytrzyma dłużej niż te dwa lata. Wiele zależy też od tego, w jaki sposób ładujesz baterię.

Przeczytaj więcej o nowych smartfonach na Spider's Web:

Poprzednia generacja zostanie poddana testom

Apple na swojej oficjalnej stronie informuje o przeprowadzeniu testów baterii iPhone'a 15. Testy polegały na 1000 cyklach ładowania i rozładowania w ściśle określonych, idealnych warunkach. Dokładne szczegóły tych warunków nie zostały jednak ujawnione.

REKLAMA

Firma podkreśla ciągłe ulepszenia komponentów baterii iPhone'a oraz systemów zarządzania energią. Apple zapowiada również ponową ewaluację akumulatorów w starszych modelach, co daje nadzieję na podniesienie maksymalnej liczby cykli ładowania z 500 również w poprzednich generacjach.

Kup iPhone'a 15
Media Expert
iPhone 15
Media Expert
iPhone 15 Pro
Media Expert
iPhone 15 Pro Max
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA