REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Podoba ci się Samsung Galaxy Z Fold, ale jest za drogi? Mam świetną wiadomość

Samsung Galaxy Z Fold stał się swoistym wzorcem z Sevres składanych smartfonów. To do niego porównuje się urządzenia innych producentów, to on wyznacza trendy na dany rok. Nie ukrywam, że Samsung Galaxy Z Fold 5 podoba się również mi, ale mam z nim jeden problem - jego cena wręcz przeraża. Najnowsze plotki z siedziby Samsunga wskazują na to, że producent może pracować nad tańszą wersją.

24.01.2024
21:00
Samsung Galaxy Z Fold 5, fot. Krzysztof Basel.
REKLAMA

W dniu premiery Samsung Galaxy Z Fold 5 startował od 8799 zł. To bardzo dużo za nowy telefon, przez co urządzenie skierowane jest do bogatych geeków. Zwykły użytkownik raczej nie zdecyduje się na taki zakup, nawet jeżeli po cichu marzy o Foldzie. Rozumiem politykę cenową Samsunga, bo w przypadku takiego telefonu koszty produkcji są ogromne - nie dość, że w środku znajduje się drogi składany ekran, to drugi, mniejszy, znajduje się na zewnątrz. Do tego dochodzi koszt topowych podzespołów i mamy przepis na drogie urządzenie. Pewnych rzeczy po prostu nie da się przeskoczyć i nawet jak tego typu smartfony będą powszechniejsze, to nadal będą produktami dla zamożnych klientów. Jest jednak nadzieja na to, że nie trzeba będzie sprzedawać nerki, żeby kupić sobie w tym roku składanego Samsunga. Wiarygodne źródła donoszą, że producent pracuje nad tańszą wersją Folda.

REKLAMA

Więcej o składanych smartfonach przeczytasz w:

Nadchodzi tani Samsung Galaxy Z Fold

Samsung zaczyna czuć na plecach oddech konkurencji, głównie chińskiej, która coraz śmielej poczyna sobie w segmencie składanych telefonów. Doszło do tego, że pojawiają się głosy, że składaki Honora czy Oppo są znacznie lepsze, a przy tym tańsze od rynkowego giganta. Zabierają coraz większy kawałek tortu, więc Samsung musi przeciwdziałać sytuacji, a jedną z rozważanych opcji jest Samsung Galaxy Z Fold 6 FE. Nazwa na razie to czysta spekulacja, ale wpisywałaby się w nazewnictwo modelowe producenta. Koreański magazyn The Elec poinformował, że coś jest na rzeczy.

Samsung Galaxy Z Fold 5, fot. Krzysztof Basel.
Samsung Galaxy Z Fold 5, fot. Krzysztof Basel.

Uruchomienie tańszej serii smartfonów ma na celu zwiększenie udziału w rynku. To logiczne, bo im więcej produktów producenta, tym większa szansa na to, że klient zostawi u niego pieniądze. Nie mamy jeszcze informacji, na czym oszczędzi Samsung, ale najprawdopodobniej na procesorze, RAM-ie i ekranie. Telefon ma przede wszystkim pomóc Samsungowi w walce o chiński rynek, gdzie zajmuje trzecie miejsce pod względem udziałów w rynku składanych telefonów. Pierwsze i drugie miejsce zajmuje odpowiednio Honor i Huawei.

REKLAMA
Honor Magic V2

Jest jednak jedno ale. Samsung ma się obawiać tego, że klienci i tak będą woleli kupować produkty topowe, bo mają na to pieniądze, a ci, do których teoretycznie będzie skierowana tańsza wersja, nadal będą mieli problem z wysupłaniem odpowiedniej kwoty z portfela.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA