REKLAMA

Na ten smartfon warto czekać. Jest składany i tańszy niż konkurencja

Honor na targach IFA wreszcie oficjalnie potwierdził, że nowy składany Magic V2 wejdzie na globalny rynek do Europy. Ma być tańszy niż Samsung Galaxy Z Fold 5, ale będziemy musieli na niego jeszcze poczekać. 

04.09.2023 12.31
Honor Magic V2
REKLAMA

Premiera składanego Honora Magic V2 początkowo miała miejsce tylko w Chinach - odbyła się środkiem lipca, ale już wtedy wiedzieliśmy, że niebawem zostanie ogłoszony globalny debiut. Tak się stało na targach IFA 2023 w Berlinie, ale z nowych informacji wynika, że na urządzenie sobie jeszcze poczekamy. Przynajmniej będzie nieco tańszym składanym smartfonem w porównaniu do Galaxy Z Fold 5 od Samsunga.

Sprawdź nasze smartfonowe poradniki:
- Kody MMI i USSD na telefonach. Co to jest i kiedy są potrzebne?
- Pliki APK - czym są i jak z nich korzystać?
- Wirtualna pamięć RAM - jak działa? Jak zwiększyć pamięć operacyjną w komputerze i smartfonie?
- Androidzie? Poradnik

REKLAMA

Honor Magic V2 zadebiutuje globalnie dopiero w 2024 r. Przynajmniej będzie tańszy

Firma potwierdziła, że debiut nowego składanego smartfona Magic V2 stylizowanego na książce (nie klapce typu Motoroli Razr 40 Ultra) będzie miał miejsce dopiero w 2024 roku. Dokładniej w pierwszym kwartale przyszłego roku, więc na urządzenie możemy sobie poczekać nawet kilka miesięcy. 

Z drugiej strony warto czekać, szczególnie jeśli chce się dostać sztandarowego składaka o świetnych możliwościach - urządznie wyróżnia się na tle konkurencji m.in. tym, że jest niezwykle cienki. Ma także być tańszy niż propozycje innych firm - dyrektor generalny Honora w wywiadzie z portalem GSMArena postanowił ujawnić wskazówkę dotyczącą ceny urządzenia. George Zhao powiedział, że cena poprzedniej generacji Honora Magic Vs jest dobrym punktem odniesienia do globalnej ceny Magic V2.

REKLAMA

A jak powszechnie wiadomo, Magic Vs pojawił się na rynku w marcu tego roku w cenie 1599 euro (w Polsce urządzenie u operatora sieci Orange kosztuje 7499 zł), więc można pokusić się o stwierdzenie, że Magic V2 będzie kosztował tyle samo. Nawet jeśli producent zdecydowałby się na podwyżkę o ceny 100 euro sprawiłby, że nadchodzący składak Honora byłby tańszy niż taki Samsung Galaxy Z Fold 5, którego koszt za wersję 12/256 GB to 8799 zł.

Oczywiście porównując Magic V2 do Z Folda 5 Honor traci kilka funkcji - m.in. nie ma ładowania bezprzewodowego, czy standardu odporności na zachlapania IPX8. Z drugiej strony Honor Magic V2 po złożeniu nie jest aż tak wysoki - jest bardziej szeroki i przypomina zwykłego smartfona. Jest to również najcieńszy składany smartfon, a obok tego ma do dyspozycji sztandarowy procesor Snapdragon 8 Gen 2, baterię 5000 mAh i szybsze ładowanie przewodowe o mocy 66 W.

Jeśli patrzeć na globalną premierę Honora Magic Vs to możemy stwierdzić, że Magic V2 zadebiutuje w marcu 2024 r. Miejmy jednak nadzieję na szybszy debiut urządzenia w Europie i Polsce.

Sprawdź nasze smartfonowe poradniki:
- Jak wyłączyć wibracje i dźwięk klawiatury w smartfonie? Prosta instrukcja
- Aplikacje do rozpoznawania grzybów. Te apki to pozycja obowiązkowa w telefonie grzybiarza
- Najlepsze aplikacje do rozpoznawania ptaków. Jedna jest bezkonkurencyjna
- Jak zmienić czcionkę w telefonie? Instrukcja krok po kroku

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA