REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To wiemy o Asus ROG Phone 8. Potężny wyciek dzień przed premierą

Choć najnowszy smartfon gamingowy Asusa miał mieć premierę dopiero jutro, to za sprawą leakerów praktycznie znamy już treść całej prezentacji. Mimo to urządzenie zaskakuje, bowiem Asus do ROG Phone 8 załadował nie tylko AI, ale i gratkę dla fanów gamingowego oświetlenia.

08.01.2024
8:25
To wiemy o Asus ROG Phone 8. Potężny wyciek dzień przed premierą
REKLAMA

Asus ROG Phone 8 to długo wyczekiwany smartfon dla graczy, którego premiera została zaplanowana oficjalnie na rozpoczynające się jutro targi CES w Las Vegas. Mimo to, jak zwykle w takich przypadkach garść informacji o ROG Phone 8 posiadamy z przecieków.

Teraz jednak doszło do całkiem poważnego przecieku. Bowiem do internetu przedostała się informacja prasowa na temat urządzenia, którą Asus trzymał w tajemnicy aż do oficjalnej prezentacji smartfona.

REKLAMA

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Asus ROG Phone 8. Zawdzięczamy to ogromnemu wyciekowi

Źródłem przecieku jest profil Evana Blassa (@evleaks) na X (dawnym Twitterze) - leaker, który w zeszłym miesiącu dostarczył nam informacji na temat specyfikacji Samsunga Galaxy S24, a jeszcze wcześniej o Galaxy S23 FE oraz ROG Phone 7.

Dokument opublikowany przez Blassa to czterostronicowy plik .pdf zawierający pełną treść informacji, które (zgodnie z planami, jakie miał Asus) miały zostać upublicznione dopiero jutro, podczas premiery smartfona na targach CES w Las Vegas.

Jeżeli przeciek jest prawdziwy oznacza to, że Asus ROG Phone 8 to smartfon z ekranem flexible AMOLED o przekątnej 6,78 cala, o odświeżaniu 165 Hz i jasnością 2500 nitów. Pod maską urządzenia pracuje czip Snapdragon 8 Gen 3, wraz z 12, 16 lub 24 GB RAM.

Tylny aparat posiada trzy obiektywy: główny 50 MP wyposażony w  sześciostopniową, gimbalową stabilizację obrazu, szerokokątny 13 MP i teleobiektyw 32 MP z trzykrotnym zoomem. Przedni aparat został wyposażony w obiektyw 32 MP, a jego kąt widzenia zwiększony z 73 do 90 stopni.

Bryła urządzenia ma wymiary 163,8 x 76,8 x 8,9 mm i waży 225 g. W smartfonie znajdziemy baterię o pojemności 5500 mAh, ze wsparciem dla technologii ładowania przewodowego HyperCharge 65 W oraz bezprzewodowego Qi 15 W. Tak jak u poprzedników, tak i w pudełku ROG Phone 8 znajdziemy moduł chłodzenia AeroActive Cooler X, który jest o 29 proc. mniejszy, lecz zapewnia x1,2 większą efektywność chłodzenia. Ponado Asus ROG Phone 8 posiada certyfikat IP68 co oznacza, że jest pierwszym gamingowym smartfonem odpornym na wodę i pył.

Podobnie jak inni producenci, także Asus stawia na funkcje u fundamentów, których leży AI. Mowa tu o m.in AI Grabber, który pozwala na przechwytywanie i rozpoznawanie tekstu w grach, X Capture (znane z poprzednika - ROG Phone 7) automatycznie wykrywające i nagrywające twoje najlepsze momenty w grach, technologię Semantic Search pozwalającą na bardziej zaawansowane wyszukiwanie zdjęć, aplikacji i ustawień, możliwość tworzenia własnych tapet z modelem Stable Diffusion czy aktywną redukcję hałasu.

Wisienką na torcie jest element tylnego panelu - podświetlenie loga Asus ROG. W podstawowej wersji jest to technologia Aura RGB Lightning, a w przypadku wersji Pro wyświetlacz Anime Vision mini-LED. W obu przypadkach smartfon pozwala na dostosowanie barw i animacji tylnego logo oraz odblokowania "sekretnych animacji" poprzez dotyk innego urządzenia.

Tajemnicą nadal pozostaje cena, którą prawdopodobnie poznamy już jutro.

REKLAMA

Więcej na temat Asus ROG:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA