REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Asus ROG Phone 8 jest inny niż poprzednicy. Wyciekły zdjęcia nowego smartfona do gier

Asus przygotowuje nowy smartfon do gier - właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery kolejnej generacji ROG Phone.

14.12.2023
7:38
Asus ROG Phone 8 jest inny niż poprzednicy. Wyciekły zdjęcia nowego smartfona do gier
REKLAMA

Smartfony dla graczy to niszowy segment. Tylko kilku większych producentów walczy o ten rynek i każdego roku wprowadza swoje urządzenia do sprzedaży. Obok Xiaomi i jego submarki Black Shark mamy ASUSA ROG, który kojarzy się z najwyższą półką sprzętu dla graczy – w przypadku laptopów, peryferiów i innych propozycji.

REKLAMA

Nowy Asus ROG Phone 8 na horyzoncie. Premiera niebawem

Na chińskim portalu Weibo pojawiło się krótkie wideo, które ujawniło nowe informacje dotyczące wyglądu nadchodzącego smartfona ROG Phone 8. Na zrzucie widzimy, że telefon zyska praktycznie bezramkowy wyświetlacz z przednim aparatem do selfie i wideorozmów umiejscowionym na środku górnej części panelu. Dolna ramka, czyli tzw. podbródek jest nieco większa.

Dlaczego o tym mówię? To pierwszy ROG Phone z otworem na przedni aparat. Wcześniejsze modele były pozbawione wszelkich wcięć i zamiast tego producent wykorzystywał grubszą ramkę górną, aby schować przedni aparat. To całkiem spora zmiana w kwestii wyglądu, chociaż fanom braku wcięć może to się nie spodobać – ROG Phone’y obok Xperii Sony jedne z niewielu urządzeń cechujących się brakiem wcięć i otworów w ekranie.

Jeśli chodzi o tył, to mamy tu podświetlane logo ROG RGB oraz wyspę na trzy aparaty. Nie widzimy tu małego tylnego wyświetlacza, ale jak wiadomo, Asus oferuje kilka wariantów swoich ROG Phone – podstawowe oraz Ultimate, które mają na pleckach małe ekrany (tak było w ROG Phone 6 i 7 Ultimate).

Asus oficjalnie potwierdził, że debiut będzie miał miejsce 16 stycznia, natomiast tydzień wcześniej urządzenie powinno zostać zapowiedziane na targach CES.

Jak na razie nie mamy wielu informacji na temat specyfikacji ROG Phone 8. Jesteśmy pewni, że urządzenie zyska najlepszy procesor Qualcomm na 2024 rok, czyli Snapdragon 8 Gen 3 wsparty nawet 24 GB pamięci operacyjnej, system Android 14 oraz szybkie ładowanie po kablu o mocy 65 W. Reszta zaplecza specyfikacyjnego jest bliżej nieznana.

REKLAMA

Więcej o smartfonach (niekoniecznie dla graczy) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA