REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wpadka Asusa. Literówka na płycie głównej może być warta tysiące złotych

Limitowana edycja sprzętu dla graczy Asus ROG x Neon Genesis Evangelion miała być hitem giganta, ale i gratką dla fanów kultowego anime. No i była - do momentu, w którym odkryto, że całkiem droga płyta główna zawiera całkiem poważną literówkę.

14.11.2023
11:49
Wpadka Asusa. Literówka na płycie głównej może być warta tysiące złotych
REKLAMA

Dla kolekcjonerów gratką są trzy typy produktów: najstarsze z nich (pamiętasz cenę, za jaką sprzedano jakiś czas temu pierwszego iPhone'a?), edycje limitowane (przewidujemy, że realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition będzie za jakiś czas poszukiwany na aukcjach) oraz produkty z ciekawymi defektami na etapie produkcyjnym.

Te ostatnie najczęściej pojawiają się w przypadku zabawek i figurek, gdzie defekty mają jedynie charakter wizualny i niezbyt ujmują produktowi przy jego zastosowaniu. Ale jak pokazuje Asus, taką perełką może być również płyta główna.

REKLAMA

O jedno N za dużo. Asus EVANGENLION podbija internet

Jakiś czas temu Asus - także w Polsce - wypuścił serię części komputerowych i akcesoriów inspirowanych wizualnie kultowym anime Neon Genesis Evangelion. Wśród nich znajdziemy zarówno peryferia (monitor, myszkę czy klawiaturę), jak i komponenty jednostki centralnej - zasilacz, wentylator czy płytę główną. Oprócz kolorów i postaci nawiązujących do serii, na każdym z komponentów znajdziemy nazwę anime. Aczkolwiek wyjątek stanowi płyta główna, gdyż ta u części użytkowników zawiera literówkę.

Mowa tu konkretnie o Asus ROG Maximus Z790 Hero EVA-02 Edition przedstawiającą postać Asuki Langley Souryuu. Oprócz Asuki na płycie głównej umieszczono także logo Evangelion i Asus ROG, nazwę serii produktów oraz nazwę samego produktu. Sęk w tym, że ta ostatnia ma literówkę.

Po lewej stronie płyty głównej zamiast "EVANGELION" napisane jest "EVANGENLION" - o jedno "N" za dużo. Pomimo że płyta główna jest w sprzedaży od ponad dwóch miesięcy, o sprawie zrobiło się głośno, gdy ciężką do zauważenia literówkę wskazał jeden z użytkowników serwisu X (dawny Twitter).

Szybkie przeczesanie internetu pokazało, że nie jest to pojedyncza sztuka z literówką. Tę znajdziemy w licznych recenzjach na YouTube - a nawet zdjęciach produktowych obecnych na stronie Asus. Te same zdjęcia produktowe używane są także przez jeden z polskich sklepów, który ma w ofercie Asus ROG Maximus Z790 Hero EVA-02 Edition.

Oficjalna strona Asus ROG prezentująca płytę główną z literówką

Jednakże literówka obecna jest tylko w jednym miejscu i w tylko jednym produkcie Asusa - płycie głównej. Co więcej, zgodnie z relacjami osób i redakcji, które przedpremierowo otrzymały do testów limitowaną edycję Z790 Hero, ich egzemplarze nie zawierały literówki. Tak więc istnieje szansa, że chochlik wkradł się tylko na część z wyprodukowanych modeli. A to może oznaczać, że wkrótce płyty główne z literówką mogą stać się przedmiotami kolekcjonerskimi, co znacznie podniesie ich wartość - która obecnie jest już całkiem wysoka. W Polsce płytę główną Asus ROG Maximus Z790 Hero EVA-02 Edition kupimy za ok. 3,5 tys. złotych.

Asus nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie.

Może zainteresować cię także:

REKLAMA

Zdjęcie główne: CEHunter / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA