REKLAMA

Asus ROG Ally w nowej wersji. Nie dość, że jest dobrze, to jest tanio

Niezwykle popularny gamingowy handheld Asus ROG Ally doczekał się nowej wersji, która jest tańsza, ale nadal dobra. Świat gamingu za mniej niż 3000 zł brzmi jak okazja.

18.09.2023 12.24
Asus ROG Ally w nowej wersji. Nie dość, że jest dobrze, to jest tanio
REKLAMA

Asus ROG Ally rozbił bank. Ten gamingowy handheld już w ciągu dwóch pierwszych miesięcy obecności na rynku kupiło pół miliona graczy. Obecnie jest najbardziej wydajnym urządzeniem tego typu, co wiąże się z ceną na poziomie 3799 zł. Dużo, ale w zamian dostajemy gamingowego potwora z procesorem AMD Ryzen Z1 Extreme, świetnym ekranem, 16 GB pamięci. Mam świetną wiadomość dla tych, którzy chcieliby zagrać w najnowsze produkcje na handheldzie, ale szkoda im 3799 zł. Właśnie zadebiutowała przystępnie wyceniona wersja z jedną zmianą względem dobrze znanej konstrukcji.

REKLAMA

Asus ROG Ally za 2999 zł, ale trzeba pogodzić się ze zmianami

Sercem regularnej wersji ROG Ally jest procesor AMD Ryzen Z1 Extreme, który ma 8 rdzeni, 16 wątków i cache wielkości 24 MB, a zintegrowany układ graficzny ma 12 bloków CU RDNA3 i moc do 8,6 teraflopów. W debiutującej właśnie wersji użyto procesora AMD Ryzen Z1, który ma 6 rdzeni, 12 wątków, cache 22 MB, a układ graficzny ma 4 bloki CU RDNA3 i moc do 2,8 teraflopsów . Pomimo słabszych parametrów obsługuje w pełni technologię skalowania FSR i RSR, czyli wydajność w grach pozostanie na wysokim poziomie. Co więcej - według producenta nawet słabsza odmiana jest wydajniejsza od konkurencyjnego Steam Decka.

Więcej o Asus ROG Ally znajdziecie w naszych artykułach:

REKLAMA

Poza tym mamy to samo co w wersji z mocniejszym procesorem, czyli 16 GB pamięci RAM LPDDR5 6400 MHz, 512 GB pamięci na dane, ekran Full HD (1080p), częstotliwości odświeżania 120 Hz i jasności 500 nitów. Nie zmieniło się wydajne chłodzenie z dwoma wentylatorami. Krótko mówiąc - nowa wersja oferuje bardzo dużo za rozsądne pieniądze. A dodatkowo jako gratis dołączany jest kod na 3-miesięczną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate, więc na start dostajemy bogatą bibliotekę gier na czele z genialnym Starfieldem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA