REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Możesz przestać pisać. Wystarczy, że Gmail posłucha twoich poleceń

Gmail rozwija się do tego stopnia, że zaraz nie będziesz musiał się głowić nad ważną wiadomością do szefa czy znajomych. Wystarczy powiedzieć kilka poleceń i wskazówek, a całą robotę odwali sztuczna inteligencja. Brzmi jak przyszłość? Nie, to teraźniejszość i nadchodzące zmiany w aplikacji.

23.01.2024
8:37
Możesz przestać pisać. Wystarczy, że Gmail posłucha twoich poleceń
REKLAMA

Sztuczna inteligencja trafia do wszystkich aspektów naszego życia, czy tego chcemy, czy nie. Nawet rozmowa z przedstawicielem firmy kurierskiej może się rozpocząć od walki z chatbotem, jak ostatnio z rozwiązaniem od DPD, które zaczęło wyklinać firmę. Ale wyzwiska nie powinny raczej mieć miejsca w najnowszej funkcji Gmaila.

REKLAMA

SI ogarnie wiadomość w Gmailu. Wystarczy tylko kilka słów

Aplikacja Gmail dla Androida cieszy się ogromną popularnością, częściowo ze względu na to, że jest domyślną aplikacją na większości telefonów z tym systemem. Funkcja "Pomoc w Pisaniu", zaprezentowana podczas wydarzenia Google I/O w maju ubiegłego roku, ułatwiła tworzenie e-maili dzięki wsparciu sztucznej inteligencji. Jednakże, aby z niej skorzystać, użytkownicy musieli wprowadzić konkretne polecenia w formie tekstu.

Jak przekazuje AssembleDebug, w najnowszej aktualizacji Gmaila na systemie Android, Google testuje funkcję obsługi głosowej dla Gmaila na Androida, umożliwiając użytkownikom tworzenie e-maili za pomocą głosu: ot, mówisz, co chcesz, aby znalazło się to w wiadomości, a SI sama ogarnie resztę. Alternatywnie, sam możesz zawsze podyktować całą wiadomość. Ta nowość jest zintegrowana bezpośrednio w aplikacji Gmail dla Androida i skupia się na usprawnieniu obsługi poleceń sztucznej inteligencji.

Przeczytaj o innych nowościach w Google'u na Spider's Web:

REKLAMA

Nowa funkcja obsługi głosowej SI w Gmailu na Androidzie jest testowana tylko wśród użytkowników Google Workspace Labs w Stanach Zjednoczonych. Ale może zmienić sposób, w jaki korzystamy z aplikacji. Obecnie obsługuje jedynie język angielski, a plany dotyczące jej powszechnego wprowadzenia dla wszystkich użytkowników Gmaila na Androida nie są jeszcze znane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA