REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sony ulepsza pada do PS5. Nowa wersja z ważną poprawką

W sieci pojawiły się przesłanki o tym, że Sony opracowało nową wersję popularnego kontrolera do gier do konsoli PlayStation 5. Druga wersja DualSense ma zapewnić dłuższy czas pracy na baterii.

11.01.2024
19:37
Sony ulepsza pada do PS5. Nowa wersja z ważną poprawką
REKLAMA

Stosunkowo niedawno Sony po raz kolejny odświeżyło swoją konsolę PlayStation 5, która nieoficjalnie zyskała miano modelu "Slim", chociaż oficjalnie jest to "D-Chasis", czyli tak naprawdę już czwarta wersja PS5. Najnowszy model cechuje się przede wszystkim znacznie niższą masą i rozmiarami, ale także odczepianym fizycznym napędem na płyty. Teraz nadszedł czas na odświeżenie kontrolera, który też jest ważnym elementem konsoli.

REKLAMA

DualSense V2 to nowy pad dla konsoli PlayStation 5. Pograsz dłużej

W kanadyjskim oddziale sklepu BestBuy pojawiła się aukcja nowego kontrolera DualSense oznaczonego V2, co zasugerowało, że mamy do czynienia z nową wersją urządzenia. Większość opisu i specyfikacji okazała się praktycznie taka sama jak w przypadku pierwszej wersji, z której korzystają obecni posiadacze PlayStation 5.

Niemniej jednak w opisie znalazł się jeden punkt wyróżniający nową wersję – chodzi o maksymalnie 12 godzin pracy na jednym ładowaniu. Obecny model DualSense trzyma na baterii ok. 6-8 godzin (choć to zależy w głównej mierze od tego, w co gramy – czas może być trochę dłuższy), więc mowa tu o możliwości działania nawet dwa razy dłużej, co robi wrażenie. Co ciekawe, w ofercie BestBuy była informacja, że nowy model ma ważyć 280 g, natomiast gdy tylko zrobiło się głośno o aukcji, sklep usunął ją z sieci.

To sugeruje, że nowy model nie tylko zaoferuje dłuższy maksymalny czasy pracy na baterii, ale także nie powinien przybrać na masie. Mogłoby się wydawać, że większy akumulator będzie równoznaczny z większą wagą, a tu niespodzianka. Poza dłuższym czasem pracy na baterii reszta będzie praktycznie taka sama w kwestii układu przycisków, czy funkcji takich jak gniazdo słuchawkowe i wbudowany mikrofon.

Cena, która widniała w ofercie BestBuy, wyniosła 90 dolarów kanadyjskich, a to identyczna kwota, którą trzeba zapłacić za pierwszy model DualSense, więc jeśli urządzenie trafi do Polski (o ile faktycznie zaliczy światowy debiut), to powinniśmy się spodziewać ceny 350 złotych i tego, że DualSense V2 zastąpi pierwszy model.

Użytkownicy w komentarzach na X celnie zauważyli, że nowa wersja pada ma działać znacznie dłużej na jednym ładowaniu niż znacznie droższy DualSense Edge (kosztujący ok. 1100 zł), chociaż ten oferuje nawet gorszy czas na baterii niż podstawowy DualSense w pierwszym wydaniu.

REKLAMA

Więcej o grach (i konsolach) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA