REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Microsoft kupuje Activision Blizzard. Gigantyczna kwota

Microsoft dostał zielone światło od Wielkiej Brytanii. Activision Blizzard może zostać przejęty przez zielonych w historycznej transakcji. Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego ładu na rynku gier.

13.10.2023
10:10
Microsoft kupuje Activision Blizzard. Gigantyczna kwota
REKLAMA

Saga z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft dobiegła końca. Po miesiącach dyskusji, przepychanek, jak i ujawniania planów (także konkurencji), wkrótce będziemy świadkami rekordowego przejęcia.

REKLAMA

Microsoft może przejąć Activision Blizzard. Zielone światło od Wielkiej Brytanii

Brytyjski regulator Competition and Markets Authority (CMA) zatwierdził poprawioną ofertę Microsoftu w sprawie przejęcia Activision Blizzard za 69 mld dolarów. To oznacza, że zieloni mają wszystkie niezbędne zgody na to, aby kupić giganta ze świata gier.

Jesteśmy wdzięczni za dokładną analizę i dzisiejszą decyzję CMA. Teraz przekroczyliśmy ostatnią barierę, aby sfinalizować przejęcie, które, naszym zdaniem, przyniesie korzyści graczom i branży gier na całym świecie

- przekazał Brad Smith.

W kwietniu brytyjski regulator zablokował pierwotną umowę przejęcia o wartości przeszło 300 mld złotych. Teraz zaakceptował zaktualizowaną wersję, przekazując, że uwzględnia ona ich wcześniejsze wskazówki. W jej ramach Microsoft przyzna prawa do dystrybucji gier Activision w chmurze na konsolach i komputerach francuskiemu Ubisoftowi.

Sarah Cardell, dyrektorka generalna CMA, podkreśliła zaangażowanie jej organizacji w zapobieganie fuzjom, które szkodzą konkurencji, i stwierdziła, że sprzedaż praw do streamingu w chmurze Activision na rzecz Ubisoft gwarantuje "bardziej konkurencyjny i dynamiczny rynek". Skrytykowała również taktyki, które Microsoft stosował w trakcie ubiegania się o zgodę na przejęcie.

Jak przekazało The Verge, CEO Activision Blizzard, Bobby Kotick, wysłał dziś e-mail do wszystkich pracowników, ogłaszając, że zostały już uzyskane wszystkie konieczne zezwolenia, aby sfinalizować umowę z Microsoftem. Kotick wyraził entuzjazm co do przyszłego partnerstwa i możliwości, jakie się z nim wiążą.

Więcej o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft przeczytacie na Spider's Web:

Co zwiastowało przejęcie? Akcje

W nocy z 12 na 13 października dowiedzieliśmy się, że obrót akcjami Activision Blizzard został wstrzymany. Wcześniej byliśmy świadkami czegoś podobnego przed przejęciem Bungie przez Sony. Jak widać, taki ruch oznacza duże zmiany w najbliższym czasie.

REKLAMA

Teraz pozostaje nam czekać, aż Microsoft oficjalnie ogłosi przejęcie Activision Blizzard.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA