REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Xbox Game Pass ma stać się rajem dla graczy. Spodziewaj się nowych gier

Wszystko wskazuje na to, że ciągnąca się od początku ubiegłego roku sprawa przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft dobiegnie końca. Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu posiadacze Game Passa dostaną jeszcze bogatszą ofertę.

10.10.2023
19:24
Xbox Game Pass ma stać się rajem dla graczy.  Spodziewaj się nowych gier
REKLAMA

Przejęcie przez Microsoft Activision Blizzard, znanego m.in. z serii Call of Duty, to największe takie wydarzenie w historii świata gier (mowa o kwocie niemal 69 mld dol). Oczywiście pomijając wszelkie polityczne i wewnętrzne kulisy, które trwają pomiędzy Microsoftem i różnymi urzędami z całego świata (m.in. Brytyjskiego CMA), decyzja będzie oznaczała, że my, gracze, na tym po prostu zyskamy - ale nie aż tak bardzo, jak można sądzić.

REKLAMA

Xbox Game Pass zyska nowe gry. Najpewniej już po przejęciu Activision Blizzard

Jako że brytyjska agencja CMA (pol. Urząd ds. Konkurencji i Rynków), którą można utożsamić z polskim UOKiK, po miesiącach batalii z Microsoftem w sprawie przejęcia Activision Blizzard - m.in. kwietniowej blokady - udzieliła warunkowej zgody, sprawa może zostać wreszcie sfinalizowania. Branża gier komputerowych sądzi, że jest to praktycznie równoznaczne z finalną zgodą CMA i że przejęcie dobiegnie końca jeszcze w tym tygodniu, bo w piątek 13 października.

Gracze zastanawiają się, kiedy w razie pozytywnej decyzji CMA zostanie zrealizowana faktyczna integracja produktów Activision Blizzard i Microsoftu. Nieoficjalne informacje sugerują, że usługa Xbox Game Pass zostanie wypchana produkcjami tego producenta gier tuż po sfinalizowaniu umowy.

Podobnie było po przejęciu Bethesdy przez Microsoft w 2021 roku, dzięki któremu do Game Passa trafiło ok. 20 propozycji tego producenta gier (taki Starfield również był w abonamencie w dniu premiery). Niemniej jednak nie ma co liczyć, że po przejęciu Activision przez Microsoft najnowsze produkcje typu Diablo IV czy Call of Duty Modern Warfare 3 trafią do Game Passa w tym roku, co na swoim profilu X jasno potwierdziło Activision. Jednocześnie firma nie zdementowała wejścia starszych produkcji, więc jest nadzieja.

Więcej o grach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Activision Blizzard ma w portfolio masę tytułów, więc tak wrzucenie do Game Passa kilkuletnich lub kilkunastoletnich gier typu CoD 4: Modern Warfare czy CoD: Black Ops, które są klasykami z tej serii, powinno mieć pozytywny wpływ - gracze zyskają dodatkowe tytuły do ogrania. Zobaczymy, co z tego będzie - sprawa ma rozwiązać się w piątek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA