REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Utrudnienia w bankach w ten weekend. Nie będą działały aplikacje, BLIK, zakupy online i przelewy

Kilka banków ogłosiło, że w ten weekend ich klienci mogą spotkać się z utrudnieniami - m.in. brakiem możliwości zapłacenia online niektórymi sposobami. Mają nie działać także aplikacje bankowe i przelewy. 

20.10.2023
20:36
Utrudnienia w bankach w ten weekend. Nie będą działały aplikacje,  BLIK, zakupy online i przelewy
REKLAMA

Weekend to najlepszy czas dla banków, aby przeprowadzić prace serwisowe związane z przykładowo modernizacją systemów. W tym czasie wiele ludzi ma wolne, więc jest większe prawdopodobieństwo, że niektóre usługi nie będą tak „oblegane” przez klientów.

Tym razem na liście są cztery banki. Oto co nie będzie działać.

REKLAMA

Utrudnienia w bankach w ten weekend. Aplikacje kilku banków nie będą działać

Pierwszym z banków, który ogłosił prace techniczne jest Santander Bank Polska, który zaplanował przerwę na dzisiejszy wieczór od godziny 23:00. Ta potrwa aż do 7:30 w sobotę. Jeśli zastanawiacie się, co nie będzie działać w tym czasie, to większość usług: bankowość internetowa, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe (Express Elixir, Bluecash), płatność w sklepach internetowych (Przelew24), BLIK oraz kantor Santander. Na szczęście karty i bankomaty, wpłatomaty mają działać bez zarzutu.

Velo Bank również przeprowadzi przerwę techniczną, która potrwa z 21 na 22 października (z soboty na niedzielę) od godziny 23:50 do 6:00, przez co niedostępna będzie m.in. bankowość internetowa i mobilna (aplikacja), BLIK oraz płatność kartą online, przez co tak naprawdę nie będzie można wykonać zakupów online w tym czasie. 

Więcej o bankowości elektronicznej i mobilnej na Spider's Web:

Nest Bank zaplanował niedostępność swoich usług 22 października (w niedzielę) od godziny 0:30 do 7:00. Aplikacja mobilna i bankowość internetowa w tym czasie zostanie zupełnie wyłączona, przez co klienci nie będą mogli się zalogować, nie skorzystają z BLIKA ani z Visa Mobile, nie potwierdzą płatności za zakupy kartą i nie zapłacą w sklepie przy pomocy linków do płatności.

Najdłuższą (i najbardziej dotkliwą) przerwę przeprowadzi Bank Pocztowy. Ta potrwa od godziny 8 do maksymalnie 20:00 (aż 12 godzin) w sobotę 21 października. W tym czasie nie będą dostępne systemy bankowości elektronicznej i mobilnej, więc posiadacze kont w tym banku nie wykonają płatności mobilnych BLIK, płatności przy pomocy linka, MoneyGram, przelewu, czy doładowania telefonu na kartę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA