REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie aktywujesz Windowsa 11 przy pomocy starych kluczy. Microsoft wyciąga wtyczkę

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft wyciągnie wtyczkę instalacji najnowszego systemu Windows 11 przy pomocy kluczy starych systemów operacyjnych. Już niebawem nie będzie można wykonać darmowej aktualizacji.

29.09.2023
21:33
Nie aktywujesz Windowsa 11 przy pomocy starych kluczy. Microsoft wyciąga wtyczkę
REKLAMA

Darmowa aktualizacja z systemów Windows 7 i 8 pojawiła się wraz z debiutem Windowsa 10 latem w 2015 roku. Co ciekawe, Microsoft zapowiedział, że miała obowiązywać tylko przez następny rok, do 29 lipca 2016 roku, natomiast prawda okazała się zupełnie inna. Aktualizacja była możliwa nawet po premierze Windowsa 11 pod koniec 2021 roku, jednak Microsoft już niedługo z tym skończy.

REKLAMA

Nic nie może przecież wiecznie trwać. Microsoft wyłącza darmową aktualizację do Windowsa 11

Na oficjalnej stronie Microsoftu gigant technologiczny poinformował, że usunął możliwość wykonania darmowej aktualizacji z Windowsa 7 / 8 do najnowszego systemu operacyjnego, jakim jest Windows 11. Zapowiedź pozostawała w ukryciu, ale odkrył ją niemiecki portal Deskmodder

Doniesienia jednak nie do końca są zgodne z prawdą, a raczej tylko po części. Obecnie bowiem jest możliwość aktywacji Windowsa 11 przy pomocy klucza produktowego Windowsa 7 lub 8, ale tylko w przypadku wersji 22H2. Jeśli chcielibyśmy zainstalować i uaktywnić system w najnowszej kompilacji z kanału Canary przy pomocy kluczy z tych systemów, to nie jest już to możliwe.

Więcej o Windowsie przeczytasz na Spider's Web:

Obecnie nie jest do końca wiadomo, kiedy Microsoft usunie możliwość zainstalowania Windows 11 przy pomocy klucza produktowego „siódemki” lub „ósemki” w stabilnych wydaniach najnowszego systemu operacyjnego. Oczywiście warto zaznaczyć, że chodzi to o nowe ulepszenia, czyli jeśli już raz klucz z tych starszych systemów został użyty do aktywacji Windowsa 10 lub 11, to w dalszym ciągu wykorzystamy te klucze do aktywacji „jedenastki”.

Microsoft w komunikacie zaznaczył, że w dalszym ciągu będzie można wykonywać bezpłatne aktualizacje z Windowsa 10 do Windowsa 11. Te dwa systemy operacyjne mają ze sobą wiele wspólnego, więc trzeba oczekiwać, że przez długie lata będzie możliwość wykonania uaktualnienia z 10 do 11.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA