REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Hit z PlayStation nie jest już grą na wyłączność. Horizon Forbidden West zmierza na PC

Sony nadal niczego nie potwierdza - w przeciwieństwie do znanego sygnalisty. Gracze pecetowi będą mogli doświadczyć jednej z ciekawszych gier z konsol PlayStation. Wymagania sprzętowe jeszcze nie są znane.

14.09.2023
15:35
Horizon Forbidden West PC
REKLAMA

PlayStation już od pewnego czasu naśladuje strategię Xboxa i przenosi swoje najlepsze gry na PC z Windowsem. Status gry na wyłączność straciły już, między innymi, Spider-Man, The Last of Us czy Ratchet & Clank: Rift Apart. Na komputery osobiste trafiła też pierwsza odsłona gry Horizon, będąc zresztą jedną z pierwszych gier z PlayStation 4 przeportowanych na nowe urządzenia.

REKLAMA

PlayStation jednak, przynajmniej na razie, nie zapowiedziało konwersji gry Horizon Forbidden West na PC, gra na dziś dostępna jest wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. To jednak się zmieni, jeśli wierzyć znanemu sygnaliście, którego przecieki do tej pory się sprawdzały.

Jest wysoce prawdopodobne, że będzie to edycja kompletna, a więc zawierająca wszystkie płatne rozszerzenia. Sugeruje to inny wyciek, z singapurskiego urzędu zajmującego się przyznawaniem ograniczeń wiekowych grom wideo. Ów wyciek nie precyzował jednak platform docelowych, więc zakładano, że chodzi wyłącznie o wersje na PlayStation.

Co nowego w świecie gier?

Co więcej, według sygnalisty gra ma mieć premierę w przeciągu najbliższych 30 dni. Dostępna ma być zarówno na platformach Steam, jak i Epic Games Store. Należy jednak podkreślić, że choć reputacja sygnalisty jest dobra, owa informacja do tej pory nie znalazła potwierdzenia w oficjalnych źródłach.

Horizon Forbidden West na PC. Czego się spodziewać?

Horizon Forbidden West jest grą akcji RPG. W grze gracz wciela się w Aloy, młodą łowczynię, która podróżuje po postapokaliptycznej wersji zachodnich Stanów Zjednoczonych, pełnej niebezpiecznych maszyn. Celem gracza jest odkryć źródło tajemniczej zarazy, która zabija wszystko, co zainfekuje. Po drodze gracz napotka nowe regiony, plemiona i zagrożenia, a także odkryje sekrety starożytnej przeszłości.

Gra została wydana na PlayStation 4 i PlayStation 5 18 lutego 2022 r. Oferuje ogromny otwarty świat do eksploracji, który zawiera różnorodne środowiska i ekosystemy, takie jak bujne doliny, suche pustynie, śnieżne góry, tropikalne plaże, zrujnowane miasta i podwodne lokacje. Gra wprowadza również nowe elementy rozgrywki względem poprzedniej części, takie jak nurkowanie, swobodne wspinanie się i nowe narzędzia, takie jak Shieldwing, Focus Scanner, Diving Mask i Pullcaster.

REKLAMA

Horizon Forbidden West została doceniona za swoją grafikę, system walki, aktorstwo głosowe i oprawę audiowizualną, podczas gdy fabuła i projekt otwartego świata spotkały się z mieszanymi reakcjami. Gra sprzedała się w ponad 8,4 mln egzemplarzy do kwietnia 2023 r. Dodatek do gry, Burning Shores, został wydany 19 kwietnia 2023 r. wyłącznie w wersji na PlayStation 5.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA