REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Grasz w Pokemon GO na Samsungu? Nie instaluj tej aktualizacji

Jeżeli po aktualizacji nakładki w swoim smartfonie Samsung Galaxy nie jesteś w stanie zalogować się do Pokemon GO, to nie jesteś jedyny - problemy dotyczą tysięcy użytkowników z całego świata. A graczom, którzy jeszcze nie zainstalowali nakładki OneUI 5.1.1 radzimy: wstrzymajcie się z aktualizacją.

14.09.2023
9:41
pokemon go
REKLAMA

Aktualizacje oprogramowania nie raz już doprowadziły do nieprawidłowego działania aplikacji i programów. Jednak zwykle tego typu sytuacje dotyczą większych aktualizacji, takich jak całkowicie nowa wersja systemu Android.

Dlatego obecnie trwające problemy użytkowników smartfonów Samsung grających w Pokemon GO zdziwiły tak producenta urządzeń, jak i twórców gry. Bowiem problemy zostały spowodowane przez aktualizację nakładki.

REKLAMA

Masz smartfon Samsung i nie jesteś w stanie zalogować się do Pokemon GO? To wina aktualizacji

Jak po raz pierwszy poinformował serwis SamMobile powołując się na przekazy użytkowników serwisu Reddit i Twitter, gracze korzystający ze smartfonów Samsung Galaxy mają problemy z logowaniem do gry. Przy próbie wejścia do gry, Pokemon GO wita ich powiadomieniem "This account has failed to authenticate."

We wszystkich zgłoszonych przypadkach wspólnym mianownikiem jest występowanie ich po systemowej aktualizacji nakładki OneUI do wersji 5.1.1, która została wydana zaledwie miesiąc temu. Aktualizacja obejmuje całkiem liczne grono smartfonów: serię S począwszy od modelu S20, Z Flip 3, Z Flip 4, Z Fold 2, Z Fold 3, Z Fold 4, modele z serii A począwszy od modelu A52, A72 i A33, modele M53 i M54 oraz tablety począwszy od serii Galaxy S7. W skrócie wszystkie najpopularniejsze modele wydane w ciągu ostatnich dwóch do trzech lat.

Więcej na temat Pokemon GO:

Według ustaleń serwisu SamMobile problem występuje jedynie w przypadku urządzeń z aktualizacją do OneUI 5.1.1, a nie urządzeń które na rynek zostały wydane już z nakładką OneUI 5.1.1 (np. Galaxy Z Fold 5).

Pod jednym ze zgłoszeń problemów w serwisie Twitter, Niantic poinformowało, że bada sprawę.

REKLAMA

Jako doraźne rozwiązanie problemu sugerowane jest wyczyszczenie pamięci podręcznej sklepu Google Play i usług Google, jednak jeżeli nie jesteś w stanie tego zrobić lub po prostu nie chcesz się podejmować ryzyka - należy się uzbroić w cierpliwość. Jeżeli grasz w Pokemon GO na urządzeniu z dostępną aktualizacją do OneUI 5.1.1, nie instaluj jej.

Zdjęcie główne: Rokas Tenys / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA