REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pokemon GO zachwyca się Polską. Powstał zwiastun pokazujący piękno naszego kraju

Zazwyczaj lokalne wydarzenia dla popularnej aplikacji Pokemon GO omijały nasz kraj. Teraz Polska znalazła się w centrum uwagi, a niezwykle popularna gra mobilna promuje Polskę jako piękne miejsce idealne na przygodę z Pokemonami.

24.08.2022
12:43
Pokemon Go zachwala Polskę. Nasz kraj dostał zwiastun i event
REKLAMA

Grając w Pokemon GO można odnieść wrażenie, że dla producentów aplikacji cywilizowany świat kończy się na lewym brzegu Odry. Chcąc wziąć udział w lokalnym Pokemon Go Fest, pojechaliśmy w tym roku do Niemiec. Japonia, Korea Południowa, Zachodnia Europa i Stany Zjednoczone - te regiony mają kluczowe znaczenie dla twórców Pokemon GO, podczas gdy Europa Środkowa jedynie czyta o ciekawych imprezach na świeżym powietrzu, stanowiących ważną część PoGO na szeroko rozumianym Zachodzie.

REKLAMA

Teraz się to zmienia. Polska znalazła się w centrum zainteresowania Pokemon GO. Gra pokazuje nasz piękny kraj.

"Tajemnicza strona Polski czeka" to nowa reklama Pokemon GO, w całości skoncentrowana na naszym kraju. Materiał wideo przedstawia ciekawe miejsca w Polsce, które nie znajdują się na liście najpopularniejszych szlaków turystycznych. Zamiast klasycznych atrakcji takich jak Morskie Oko, Wawel czy kopalnia soli w Wieliczce, spot pokazuje mniej popularne, ale równie ciekawe miejsca na terenie naszego kraju.

Uśmiechnąłem się pod nosem, widząc w materiale Pokemon GO tak zwane "śląskie Malediwy", czyli część parku Gródek pod Jaworznem. Raptem kilkanaście dni temu byłem tam na wycieczce rowerowej. Jeśli rozpoznajecie pozostałe miejsca ze zwiastuna, proszę dajcie znać w komentarzu. Jestem niezwykle ciekaw, jakie atrakcje wybrali twórcy Pokemon GO i na bazie jakiego klucza wskazywali miejsca do oficjalnego spotu.

Balony Pokemon GO uniosą się nad Polską, a gracze w naszym kraju mogą liczyć na dodatkowe benefity.

 class="wp-image-2317794"

Nad kilkoma miejscowościami w Polsce niebawem pojawią się wielkie balony ogrzewane powietrzem. W ten sposób twórcy Pokemon GO próbują zaznaczyć swoją obecność nie tylko w wirtualnym świecie Pokemonów, ale również namacalnej rzeczywistości. To wciąż nie Go Fest z prawdziwego zdarzenia, ale i tak cieszy, że twórcy popularnej gry mobilnej decydują się na tego typu działania marketingowe, dostrzegając potencjał naszego rynku krajowego. Jeśli chcecie zapolować na balony, harmonogram prezentuje się następująco:

REKLAMA
  • 24-25 sierpnia – Włocławek
  • 25-26 sierpnia – Grudziądz
  • 26-27 sierpnia – Legnica

Do tego wszyscy grający na terytorium Polski mogą liczyć na zestaw benefitów, dostępnych od 24 sierpnia do 20 września 2022 roku. Wirtualne balony zapewnią graczom prezenty, a w wewnętrznym sklepie Pokemon GO znajdziecie darmowy zestaw do odebrania. Ponadto polscy gracze otrzymają czasowy pakiet wyzwań pod tytułem "Old Friends, New Beginnings", tematycznie powracający do korzeni telewizyjnych Pokemonów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA