REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ponowny koniec telefonów Nokia? Właściciel planuje działać pod własną marką

HMD Global posiada w swoich rękach może nie najmocniejszą markę świata, ale Nokia trzyma się całkiem dobrze. Czerpiąc z dorobku klasycznych telefonów Nokii oraz całkiem bogatego doświadczenia w produkcji smartfonów, fińskie HMD chce pójść o krok dalej i zacząć produkować urządzenia pod własną marką.

12.09.2023
14:21
Ponowny koniec telefonów Nokia? Właściciel planuje działać pod własną marką
REKLAMA

HMD Global to firma, której na próżno szukać na banerach reklamowych, jednak jest ona stale obecna na rynku telefonów komórkowych. A to za sprawą marki Nokia, do której od 2016 fińskie przedsiębiorstwo posiada wyłączne prawa.

Ostatnio o HMD Global zrobiło się głośno w lutym, kiedy to firma zdecydowała o zmianie logo, które od dekad towarzyszyło fińskim telefonom. Teraz HMD Global szykuje się na kolejną zmianę, bowiem przedsiębiorstwo chce produkować własne urządzenia mobilne.

REKLAMA

HMD Global z własnymi smartfonami. Czy zastąpią markę Nokia?

O decyzji HMD Global poinformował na swoim profilu w serwisie LinkedIn dyrektor generalny przedsiębiorstwa, Jean-Francois Baril. Jak zapowiada, konsumenci, kontrahenci i inwestorzy mogą spodziewać się linii "urządzeń mobilnych sygnowanych logiem HMD", ale też nowych urządzeń marki Nokia.

- To była wspaniała podróż jako "HMD - dom telefonów Nokia" - ekskluzywna pozycja, którą zajmowaliśmy przez ostatnie sześć lat. Obecnie jesteśmy najszybciej rozwijającym się producentem smartfonów 5G z roku na rok, liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki naszym naprawianym urządzeniom i najlepszym wyborem do cyfrowego detoksu. Teraz jesteśmy gotowi na kolejny krok w naszej podróży - samodzielne wejście na rynek jako siła, która stworzy nowy świat telekomunikacji skoncentrowany na potrzebach konsumentów

- przekazał Jean-Francois Baril.
Współczesne urządzenia mobilne marki Nokia. Źródło: HMD Global

Baril nie sprecyzował, jakie konkretnie urządzenia będą produkowane HMD Global. Biorąc pod uwagę obecne portfolio firmy, czyli smartfony, "tradycyjne" telefony komórkowe oraz tablety, możemy spodziewać się podobnej oferty spod skrzydeł marki HMD. Jednocześnie ani dyrektor generalny, ani biuro prasowe firmy nie zdradziło kiedy możemy spodziewać się pokazu pierwszego produktu HMD.

REKLAMA

Więcej na temat produktów marki Nokia:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA