REKLAMA

Android goni iOS. Hotspot wygodny jak w iPhonie

Najnowsze doniesienia sugerują, że Google wprowadzi do Androida funkcje automatycznego konfigurowania i łącznia się z hotspotami. Teraz nie będzie się trzeba bawić w ręczne konfiguracje.

23.08.2023 18.16
Android konta iOS
REKLAMA

Ekosystem Apple w kwestii połączeń między urządzeniami tej marki to niekwestionowany król, niszczący pod tym względem Androida. W nim, aby podłączyć się do hotspota między dwoma smartfonami (lub udostępnić internet na tablet) trzeba odpalać hotspota i wpisywać/udostępniać hasło na nowe urządzenie, a Apple robi to automatycznie. Natomiast wydaje się, że nadchodząca do Androida funkcja Połącz swoje urządzenia może nieco w tym pomóc.

REKLAMA

Koniec z problemem konfigurowania i udostępniania hotspotów na Androidzie. Google zrobi to sam

Użytkownik serwisu X pod pseudonimem AssembleDebug tym razem zaserwował nam informacje, jakoby Google cały czas pracowało nad nową funkcją integracji kilku urządzeń z systemem Android. Co prawda już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że takie rozwiązanie może być w planach, ale nie wskazywały one bardziej sensownych informacji.

Funkcja „Połącz swoje urządzenia” (ang. Link Your Devices) ma umożliwiać tworzenie grup z kompatybilnymi urządzeniami, które jak sama nazwa mówi, mają być ze sobą połączone. Poprzednie doniesienia sugerowały, że udostępnianie internetu przez Bluetooth może być kluczową stroną funkcji, co jednak zostało zdementowane.

Ma to oczywiście sens, ponieważ przepustowość, jaką oferuje Bluetooth daleka jest standardowi WiFi (nawet w pasmie 2,4 GHz). Najważniejszą (albo z ważniejszych) stron rozwiązania okazuje się jednak możliwość automatycznego zapewnianie dostępu do hotspotów, gdy tylko zajdzie potrzeba skorzystania z internetu.

REKLAMA

Nie trzeba będzie zatem konfigurować hasła hotspotu i wpisywać go na inne, połączone urządzenie. Co wydaje się przydatne w momencie, gdy przykładowo chcemy udostępnić sobie internet na drugiego smartfona (albo tablet), czy zaoferować dostęp do sieci znajomemu/członkowi rodziny. 

Połącz swoje urządzenie ma też automatycznie udostępniać dane WiFi - zatem jeśli połączysz się z nową siecią, to wszystkie połączone urządzenia przy pomocy "Połącz swoje urządzenia" automatycznie zyskają dostęp do sieci, bez wpisywania hasła. Wydaje się, że funkcja jest zaczerpnięciem doświadczenia znanego z ekosystemu Apple, ale jeśli coś jest dobre, to czemu by się nie zainspirować - wypłynie to przecież na wygodę użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA