Nowa funkcja w Google Play. Pokochają ją użytkownicy z wieloma urządzeniami
Masz swoją ulubioną aplikację z telefonu, którą instalujesz na tablecie i przeżywasz duży zawód: aplikacja działa nie tak jak powinna. Google pracuje nad możliwością uniknięcia rozczarowania - czy po prostu podejrzenia jak aplikacja wygląda i jak jest oceniana na innych typach urządzeń, jeszcze przed jej instalacją.
Android zaczynał jako system operacyjny na telefony komórkowe, lecz system szybko trafił na cały szereg urządzeń. Współcześnie system Android znajdziemy na tabletach, komputerach, smartwatchach czy telewizorach, a wraz ze wspólnym systemem przychodzą wspólne aplikacje. Jednak jak wie każdy użytkownik więcej niż jednego urządzenia, to, że aplikacja działa na obu urządzeniach to połowa sukcesu. Drugą połowę stanowi to jak działa, co najczęściej wychodzi w przypadku instalowania tej samej aplikacji na telefonach i tabletach. Na telefonie świetny, intuicyjny interfejs, z kolei na tablecie wręcz przeciwnie: interfejs się rozjeżdża, o ile nie po prostu działa nie tak jak powinien.
Czytaj także:
- Trzy kliki i plik z telefonu ląduje na komputerze. Tak działa Google Nearby Share na Windowsie
- Szef Instagrama powiedział, który system na telefony jest lepszy. Wywołał wojnę
- Nowa funkcja na YouTubie. Przytrzymujesz ekran i dzieją się cuda
Jak się okazuje, Google pracuje nad małym usprawnieniem dla sklepu Google Play, które może nie jest remedium na wszystkie bolączki, ale z powodzeniem może oszczędzić ci bolączek źle zoptymalizowanych aplikacji - lub po prostu podejrzeć, czy interesująca cię aplikacja jest zgodna nie tylko z telefonami.
Google ułatwi życie użytkowników posiadaczy wielu urządzeń z Androidem
Informacja o testach nowej funkcji pochodzi od użytkownika AssembleDebug, który swoim znaleziskiem podzielił się wczoraj na Twitterze.
Nowa funkcja pozwala wybrać różne urządzenia, takie jak telefony, telewizory, smartwatche, tablety i Chromebooki, z listy opcji nad przyciskiem instalacji na stronach aplikacji w sklepie Google Play. Strona aplikacji zmienia się w zależności od dokonanego wyboru, a wyświetlane są na niej tylko oceny i komentarze użytkowników tego samego typu urządzenia. W zależności od wybranego typu urządzenia zmieni się także treść strony w sklepie Google Play, pokazując opis i zrzuty ekranu powiązane z urządzeniem.
Funkcja nie jest jeszcze oficjalnie dostępna i aby ją zobaczyć urządzenie należy zrootować, a następnie włączyć poszczególne flagi, które AssembleDebug opisał na swoim kanale w serwisie Telegram.
Zdjęcie główne: wisely / Shutterstock