REKLAMA

Jest sposób na lepszy ekran w Steam Deck. Wyświetlacz FullHD+ na wyciągnięcie ręki

Konsola Steam Deck oferuje naprawdę dobrą specyfikację, ale dla wielu użytkowników największym minusem może być sam ekran, który pracuje w dość niskiej rozdzielczości. Pewna firma ma jednak na to rozwiązanie, bo postanowiła... sprzedawać ekrany o znacznie lepszej szczegółowości.

19.05.2023 16.07
Jest sposób na lepszy ekran w Steam Deck. Wyświetlacz FullHD+ na wyciągnięcie ręki
REKLAMA

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać Steam Deck od Valve. Ta przenośna konsola zyskała uznanie wielu graczy na całym świecie, będąc jedną z najgłośniejszych premier sprzętów tego typu w ostatnich latach. Ostatnio jednak zadebiutował ASUS ROG Ally, który nie tylko zapewnia ekran o wyższej częstotliwości, ale także znacznie wyższej rozdzielczości. Jednak jest sposób, aby na własną rękę to poprawić, który będzie kosztował nas 100 dolarów.

REKLAMA

HD+ w Steam Deck to za mało? Dzięki DeckHD możemy ulepszyć konsolę Valve

Steam Deck niezależnie od wersji ma na pokładzie 7-calowy wyświetlacz wykonany w technologii LCD IPS, który pracuje w rozdzielczości WXGA (1280 × 800 pikseli, proporcje 16:10) przy odświeżaniu 60 Hz. Konkurencyjne sprzęty oferują znacznie bardziej szczegółowe panele - m.in. ROG Ally ma na pokładzie wyświetlacz FullHD, choć to nie jest jedyna przewaga nad Steam Deckiem, bo oferuje również odświeżanie 120 Hz.

Dla tych, którzy nie boją się eksperymentować ze swoim sprzętem, powstał idealny gadżet, oferowany przez firmę FX Technology Limited. Mowa tu o DeckHD, pod którą to nazwą kryje się nic innego, jak panel o lepszej specyfikacji, przygotowany specjalnie z myślą o konsoli Steam Deck.

Upały psują konsole

DeckHD zapewnia bowiem rozdzielczość 1920 × 1200 pikseli, co jest znacznym ulepszeniem dla bazowego ekranu 1280 × 800 pikseli. Wyświetlacz o wyższej rozdzielczości oferuje również lepsze pokrycie przestrzeni barw Adobe sRGB, bo 95 proc. zamiast 67 proc., a to powinno mieć bezpośredni wpływ na wyświetlanie lepszych kolorów w grach. Co warto zaznaczyć, jasność maksymalna panelu wciąż pozostanie na poziomie 400 nitów, podobnie jak częstotliwość odświeżania równa 60 Hz.

Nie jest to jednak produkt dla każdego

REKLAMA

DeckHD z pewnością jest ciekawym sposobem na ulepszenie Steam Decka, ale to rozwiązanie nie sprawdzi się dla każdego. Producent wysyła tak naprawdę sam wyświetlacz, który będziemy musieli wymienić na własną rękę, co już może wydawać się problematyczne dla wielu osób. Dodatkowo taka przyjemność będzie kosztować 100 dolarów (ok. 420 złotych), a i nie wiadomo, czy będzie możliwa wysyłka na teren Polski.

Ostatnim "ale" jest kwestia poboru energii - wyższa rozdzielczość może prowadzić do wyższej konsumpcji i krótszych czasów działania na jednym ładowaniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA