REKLAMA

To rozszerzenie włącza czatbota Binga w wyszukiwarce Google'a. Oto jak je zainstalujesz

Dla przeglądarki Google Chrome jest dostępna masa ciekawych rozszerzeń, które potrafią znacząco poprawić komfort korzystania z aplikacji. W erze sztucznej inteligencji przeglądarce i wyszukiwarce Google'a brakuje łatwego dostępu do czatbotów. To rozszerzenie rozwiązuje ten problem.

09.05.2023 17.33
Google został upokorzony przez Microsoft
REKLAMA

Rozwiązania Microsoftu zyskały funkcje czatbota, wszędzie, gdzie tylko mogły. W świecie Google'a wygląda to inaczej, bo Google Bard niby istnieje, ale nie dla Polaków, a także nie jest tak zintegrowany z wyszukiwarką giganta z Mountain View. Pojawił się za to sposób, żeby wykorzystać czatbota Microsoftu.

REKLAMA

Czatbot Bing Czat dostępny dla wyszukiwarki Google.

Wyszukiwarka Bing i czatbot Bing Czat stają się jednym zwartym tworem. Ten nierzadko wskakuje bezpośrednio do wyników wyszukiwania Binga, pokazując, jak wygląda integracja „starego” sposobu wyszukiwania treści w internecie i tego nowego. 

Natomiast u Google'a wszystko jest, można rzec, po staremu, bo Bardowi daleko do Bing Czat opartego na modelu GPT-4, a tym bardziej wykorzystania go jako elementu wyszukiwarki. A co powiecie na rozszerzenie, które wrzuca czatbota Microsoftu bezpośrednio do wyszukiwarki Google? No, może nie do końca bezpośrednio, bo po prawej stronie od pola wyszukiwania, ale jednak.

Zainstalowanie rozszerzenia „Bing Chat (GPT-4) in Google”, dostępnego w Chrome Web Store to umożliwia i po wpisaniu określonego frazy (zapytania) w wyszukiwarkę Google, wyświetla nam specjalny kafelek, na którym pojawia się odpowiedź Bing Czat. Pole serwuje także przycisk, przekierowujący nas bezpośrednio do czatbota.

Co ciekawe, rozszerzenie działa nie tylko dla wyszukiwarki Google'a, ale też dla samego Binga, ale ma pewną wadę. Jest nią szybkość działania - musimy trochę poczekać, aby otrzymać odpowiedź od czatbota - proces jest znacznie mniej dynamiczny, niż bezpośrednio na stronie Bing Czat.

REKLAMA

Jak zainstalować rozszerzenie Bing Chat (GPT-4) in Google?

Rozszerzenie przypomina inne rozwiązanie tego typu, które dodaje ChatGPT do wyszukiwarki Google'a. Jak je zainstalować? Wchodzimy na stronę Chrome Web Store i klikamy „Dodaj do Chrome” i gotowe!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA