REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Teraz Bing może iść na wojnę z wyszukiwarką Google. Czat wskoczył do wyników wyszukiwania

Czat Bing to główny as w rękawie Nowego Binga, czyli zaktualizowanej wyszukiwarki Microsoftu. Ta została wyposażona w opcję wywołania bota opartego na sztucznej inteligencji, jednak wydaje się, że gigant technologiczny z Redmond chce wcisnąć swojego czatbota także bezpośrednio do wyszukiwarki.

13.04.2023
15:19
Teraz Bing może iść na wojnę z wyszukiwarką Google. Czat wskoczył do wyników wyszukiwania
REKLAMA

Obecnie, aby skorzystać z Bing Czat, musimy ręcznie się na niego ręcznie przełączyć - albo od razu zadając w nim pytanie, albo wpisując zapytanie do wyszukiwarki Bing i klikając na guzik Czat.

Jednak Microsoft najwyraźniej chce wykonać kolejny ruch, ponieważ w sieci pojawiły się informacje, że jego czatbot wkrada się do wyszukiwarki.

REKLAMA

Czat Bing bezpośrednio wyszukiwarce Bing? Tak!

Wszystko wskazuje na to, że firma chce pójść o krok dalej i niektórzy użytkownicy po wrzuceniu pewnych zapytań do wyszukiwarki, nagle otrzymują odpowiedź od Bing Czat. Taką kolej rzeczy zauważył i opisał portal Bleeping Computer, a nawet postanowił przetestować funkcję w boju. 

Po wpisaniu frazy „winver” wyszukiwarka wypluła odpowiedź na temat zapytania, odnosząc się do pięciu tekstów źródłowych i finalnie utworzył jedną, zwartą odpowiedź. Dotychczas, aby uzyskać odpowiedź od bota po wpisaniu zapytania, trzeba było kliknąć guzik „Czat”, a wtedy sztuczna inteligencja od razu przechodziła do odpowiedzi. A to spora zmiana.

Bing Czat w wyszukiwarce Microsoft
Tak Czat Bing odpowiada na zapytania w wyszukiwarce Microsoft Bing (źródło: Bleeping Computer)

Jeśli dojdzie do pełnej integracji, wyszukiwarka Nowy Bing ma szansę jeszcze bardziej namieszać na rynku. Dlaczego? Taka pozornie mała zmiana może sprawić, że nie będzie potrzeby wchodzić na stronę internetową - w pierwszy, drugi, czy któryś tam wyświetlony link, bo odpowiedź zostanie zaserwowana dosłownie na tacy.

Choć Bing Czat oparty na modelu językowym GPT-4 sam w sobie ma tendencję do podawania błędnych informacji, to jeśli wykorzysta kilka stron źródłowych z wyszukiwarki, odpowiedzi mogą być dokładniejsze, zgodne z rzeczywistością. Osobiście próbowałem sprawdzić, czy i u mnie czatbot Microsoftu wspomaga wyszukiwarkę Bing, jednak najwyraźniej funkcja stopniowo będzie wprowadzana dla kolejnych testujących Nowego Binga. 

REKLAMA

Z podobnego rozwiązania mogliśmy już skorzystać w... Google

W lutym opublikowaliśmy artykuł o rozszerzeniach do przeglądarki Google Chrome i opisaliśmy jedną wtyczkę o nazwie ChatGPT for Google, która działała podobnie. Zainstalowanie rozszerzenia daje dostęp do ChatGPT od OpenAI bezpośrednio w wyszukiwarce Google, dosłownie po prawej stronie ekranu, obok wyszukiwanych treści.

Także, jeśli chcecie zyskać przedsmak wyżej opisanych, nadchodzących możliwości wyszukiwarki Nowy Bing zintegrowanej z czatbotem, to rozszerzenie możecie pobrać zupełnie za darmo.

* Zdjęcie wyróżniające: Rokas Tenys / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA