REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Ratchet & Clank: Rift Apart, popularna gra z PlayStation, trafi na komputery

Wszystko wskazuje na to, że kolejną grą z konsoli PlayStation, która trafi na komputery osobiste z Windowsem jest Ratchet & Clank: Rift Apart. To już kolejny port tytułu przeznaczonego na sprzęt Sony w tym roku.

31.05.2023
21:33
ratchet and clank rift apart trailer state of play
REKLAMA

W ostatnich latach wiele zmieniło się na rynku growym. Gry niegdyś uważane za "ekskluzywne" dla platformy Sony po jakimś czasie przestają być na wyłączność i trafiają również na pecety.

To dobra wiadomość, bo produkcje mają szansę trafić do większej liczby graczy na całym świecie - kolejną z nich będzie Ratchet & Clank: Rift Apart, która ma mieć swoją premierę w lipcu.

REKLAMA

Ratchet & Clank: Rift Apart trafi na pecety. Z obsługą wszelkich potrzebnych technologii

Za port Ratchet & Clank: Rift Apart na komputery osobiste będzie odpowiadać studio Nixxes Software, a gra ma zadebiutować już 26 lipcu na całym świecie, czyli nieco ponad dwa lata po premierze na konsolę PlayStation 5. Największą zmianą w porównaniu do wersji konsolowej będą przede wszystkim funkcje.

Można wymienić obsługę ultraszerokich monitorów - o proporcjach 21:9, 32:9, czy nawet 42:9 i związanych z nimi rozdzielczościami, odblokowaną liczbę klatek na sekundę oraz technologie upscalingu rozdzielczości - takich jak AMD FSR 2, Intel XeSS oraz NVIDIA DLSS 3 z generatorem klatek. Nie powinno zabraknąć raytracingu - choć ten był już dostępny na konsolach PlayStation 5.

Z naszej recenzji, którą przygotował Szymon wynika, iż jest to naprawdę warta przejścia gra. A teraz jeszcze trafi na komputery z Windowsem i dodatkowo sprawi, że kolejni gracze będą mogli poznać tę historię.

To już kolejny port w ostatnim czasie

Miejmy nadzieję, że studio, które zajmuje się dostosowywaniem gry na komputery osobiste postarają się tylko, jak mogą. Jak wiemy, ostatni port The Last of Us Part 1 na Windowsa nie wyszedł najlepiej i przynajmniej początkowo, gra miała wiele problemów ze stabilnością i działaniem. Od tego momentu wyszło wiele aktualizacji i z pewnością błędy zostały załatane, lecz niesmak wciąż pozostaje.

REKLAMA

W ubiegłym roku zadebiutowało jeszcze więcej tytułów z PlayStation m.in. Spider-Man Remastered, Spider-Man Miles Morales, czy God of War. Zobaczymy, jak studio poradzi sobie z portem Ratchet & Clank: Rift - trzymamy kciuki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA